Home > Aktuality

 

Lednové ojetiny

20.01.2018

    Prodeje v prvním letošním měsíci se nám rozjeli naplno a jestliže první týden byl ve znamení ojetin a druhý v prodeji nových strojů, třetí je opět věnován použité technice.

    Předáváme totiž použitý samochodný postřikovač Hardi Aplha, který řadu let sloužil na Plzeňsku ve společnosti Kralovická a.s. Nyní směřuje na menší rodinou farmu nedaleko Prahy , kde nasazení nebude takové , jako v předchozí zemědělské společnosti. Důvodem, proč se nový majitel rozhodl pro velkou Alphu , bylo především ušetřit traktor , který by musel neustále přepřahat z žací techniky či lisu na kulaté balíky, do taženého postřikovače v nejvíce exponovaných měsících jako je květen a červen. Díky samochodu může jednoduše přesednout z traktoru do postřikovače a v krátkém čase vše stihnout. Jistě se i najde čas, aby malá cca 200 hektarová farma mohla zvláště v době desikace pomoci jiným menším podnikům, které nedisponují postřikovačem s vysokou světlostí zalepit řepky či chemicky ošetřit kukuřice. Stroj disponuje pracovním záběrem ramen 24 metrů a nádrží o objemu 4100 litrů. Odlehčená hliníková ramena jsou rozdělena do čtyřech sekcí.

     Specialistou na prodej ojetin je však náš kolega Daniel Halíř. Během týdne dokázal prodat mnoho dalších strojů, jako byla cisterna HTS100, či starší Zetor Crystal nebo traktor Fendt. Všechny stroje směřovali do Polska, až na secí stroj Monosem pro setí kukuřice , který zůstal nedaleko našeho střediska v obci Velká Buková.

     To vše , včetně školení na novinky v sortimentu Pöttinger proběhlo v uplynulém týdnu a ten příští nebude chudší. Máme naplánované další školení na novinky roku 2018 a opět předání nového stroje o kterém vás budeme informovat.

Děkujeme za nákup právě u nás těšíme se na další spolupráci

Tým HK Agro