Home > Aktuality

 

Rozmetadlo L1 nebo L2

04.02.2018

Staro - nové rozmetadlo průmyslových hnojiv je připravené k výjezdu .


V loňském roce nás oslovil zákazník dodávkou lopatek M2, pro rozhoz průmyslového hnojiva rozmetadlem Bogballe L1 na záběr 24 metrů. Bohužel nebyl předchozím prodejcem dostatečně informován o nemožnosti házet tímto modelem na požadovaný záběr . Malá rozmetadla řady L1 jsou sice cenově velmi zajímavá ,avšak velikost jejich kotoučů nedovoluje větší pracovní záběr ,než 18 metrů. Co HK doporučilo?

Řešení bylo jediné a sice výměna modelu L1 za větší model L2. Přesto se nám podařilo část úspor v neplanované investici udělat. Zásobník je u obou modelů stejný a díky tomu bylo možné zachovat původní nástavky a vyměnit pouze spodní díl rozmetadla. Stroj byl doplněn o svetla a krycí plachtu a je jíž opět zpět připraven na nové nasazení v letošní blížící se sezóně.

V těchto dnech zároveň proběhlo školení na novinky ,připravené společností Bogballe pro rok 2018. Hlavní změny se uskutečnily u modelové řady M, která kromě nového názvu dostala I nové výpustní otvory pro snadné nastavení maximálních a minimálních dávek dle typu hnojiva. Hradítka lze nyní nastavit pro dávky od 5 kg/min pro například krmení slimáků , nebo je nastavit na dávku 900 kg/min , a vyházet například organické pelety v dávce 1000 Kg/ha. Přenastavení výpusti se děje snadno během několika vteřin na stroji bez použití nářadí.

Co uvítají zákazníci u vylepšené verze M , jsou nové difuzory ,pomáhající usměrňovat při čistění vodu do míst , kde nejčastěji hnojivo ulpívá . K tomu slouží I nová sklopná světelná rampa osazena LED osvětlením. U nového modelu M se setkáváme I s novým pojmem “ISOBUS Invertor”. Jedná se o prvek dodatečné výbavy , který mohou využít majitelé starých a nebo naopak úplně nových traktorů vybavených ISOBUS konektivitou. Pokus si zákazník přeje použít rozmetadlo v agregaci s různými traktory , různého data výroby a má rozmetadlo plně vybanené navigací a ovládáním v klínech s úpravou pracovního záběru , může díky tomuto zařízení ovládat stroj jak pomocí terminálu traktoru, tak monitorem Zurf dodávaným firmou Bogballe .


Už ani nevíme, kolikáté rozmetadlo směřuje k našim zákazníkům, nicméně nás těší, že nedaleko Prahy bude zase nový modrý pomocník z Dánska.

Děkujeme za nákup právě u nás a těšíme se na další spolupráci.

 

Tým HK Agro