Home > Aktuality

 

W-čko s pěknou výbavou

12.03.2018

    

      Žně jsou ještě daleko, ale přípravy na ně probíhají již nyní. Nákup sklízecích mlátiček je vždy nejvýhodnější v zimních měsících , kdy je výběr a nabídka opravdu bohatá. Né jinak tomu bylo  u sklízecí mlátičky řady W, která směřuje nedaleko Prahy na menší rodinnou farmu. 

        Tato pěti-klávesová sklízecí mlátička vychází z osvědčené řady Z resp. WTS a za ta léta prošla mnoho inovacemi, které zvyšují její výkonnost a hlavně spolehlivost.

        V České republice byl model s označením W540 postaven ,jako cenově dostupná sklízecí mlátička s jednoduchou výbavou, která měla oslovit především méně náročné zákazníky a měla být určena firmám , které  vyhledávaly levnější stroje s pouze základní výbavou . O to větší překvapení bylo, že v zahraničí takto nikdo malé W-čko nepostavil a naopak jej prezentoval jako kombajn disponující komponenty velkých sklizňových strojů , které pomáhají obsluze zvládat celodenní náročné nasazení. Tak například elektronické nastavení sít, či měření výnosu a vlhkosti nebo rozmetadlo plev ,které  v Čechách obvykle u těchto malých modelů chybí a je nahrazováno pouze drtičem. To je jen zlomek výbavy, který je u nás opomíjen. Zde však nalezneme i pracovní osvětlení na bocích stroje či navigaci Autotrack u žací lišty se záběrem 6,1m . Něco takového je v českých cenících považováno za zbytečnost.  Přidaná hodnota této výbavy bude hrát jistě roli i při následném prodeji , který jednou bude na pořadu dne. Teď však pomůže obsluze zvládat dlouhé dny a nasazení v největší pracovní špičce.

       Zánovní W-čko dorazilo na dvou nákladních autech spolu s žací lištou John Deere 620R , osazenou řepkovým adaptérem Zürn a jednoosým podvozkem od stejného výrobce. Nyní bude následovat předsezónní příprava stroje, seřízení a kalibrace komponentů a základní údržba. Zaškolení obsluhy a zavedení do provozu nás čeká později ,nicméně první seknutí do letošní úrody bude určitě zdokumentováno a fotografie Vám přineseme v dalších aktualitách.

 

Děkujeme za nákup právě u nás a těšíme se na další spolupráci

 

Tým HK Agro