Home > Aktuality

 

Jarní pomocníci

27.04.2018

      Poslední dubnový týden je ve znamení menší techniky, která směřuje k našim tradičním zákazníkům.

      Jedním ze strojů je svahový mulčovač od firmy Vigolo, který byl objednán v největším provedení svahových mulčovačů. Robustní stroj o hmotnosti 1100 Kg disponuje záběrem 2,5 m a je vybaven kladivy o hmotnosti 2,3 Kg. Kromě travních porostů si poradí i s dřevní hmotou do průměru 8 cm. Jako  většina mulčovačů Vigolo je vybaven mechanickou pojistkou pro vychýlení dozadu při nárazu do překážky. Součástí dodávky je i kardan s homokinetickým kloubem a výměnné plazy. Mulčovač bude nasazen nedaleko Rakovníka ,kde proběhlo předvedení a po ukázce jej zákazník na letošní sezónu objednal.  I v letošním roce budeme mulčovače Vigolo předvádět a nyní je k dispozici provedení  o záběru 1,6 metru, které je možné bez problému připojit i na menší traktory Zetor.

      Dalším strojem je koště na čištění komunikací s bočním kartáčem. Zametač o záběru 2,3 m bude udržovat zemědělský areál na Karlovarsku. Stroj je vybaven kropením pro snížení prašnosti se zásobníkem vody na 200 litrů a sběrnou vanou na nečistoty. Bude agregován v zadním tří-bodovém závěsu traktoru.  Vyprazdňování sběrné vany provádí obsluha z traktoru jedním  hydraulickým okruhem.  

     Do třetice je zde další pomocník směřující do obce Mlečice. K likvidaci trávy, která v posledních dnech roste před očima pořídil zákazník  profesionální sekačku od firmy John Deere s označením X950R o výkonu motoru 25 koní, která disponuje šířkou sečení 1,3m. Jedná se o profesionální stroj dovezený v minulých dnech z Anglie, který má skutečně komfortní ovládání. Joystick , kterým se ovládá žací ústrojí slouží zároveň k vyprazdňování sběracího koše ,který lze zvednout do výšky 2 metry. Hydrostatický pojezd je realizován dvěma pedály vpřed a vzad.  

    Jsou zde ještě další stroje a zařízení, které nyní realizujeme spolu s přípravami sklízecích mlátiček , ale o těch napíšeme zase příště.

Díky za nákup právě u nás a těšíme se na další spolupráci.

 

Tým HK Agro