Home > Aktuality

 

Nakladače pro různé nasazení

10.08.2018

     Zvýšit užitnou hodnotu traktoru  osazením čelního nakladače, využilo již mnoho našich zákazníků. V minulých dnech se prováděla montáž hned u dvou zemědělců.  Vždy se však jednalo o různý traktor, jiný  nakladač a odlišné nasazení.

     Na traktor Zetor byl nedávno montován úplně nový model nakladače Quicke s označením X3s . Švédský výrobce ještě zdokonalil konstrukci svých čelních nakladačů a deklaruje snížení spotřeby paliva při práci až o 20% ,díky nové hydraulice LCS. Ta  výrazně zvyšuje rychlost práce výložníku a tím i úsporu času a energie.  Ve výbavě samozřejmě nechybí třetí  hydraulická funkce, paralelogram nebo společné zapojování rychlospojek.  Práce s Joystickem je jemná , lehká a přesná i při práci s těžkými břemeny.  Obecně platí ,že životnost Quicka je dvojnásobná  oproti traktoru a mnoho zemědělců si jej nechává doma pro další nový traktor. Při posledních simulovaných testech, kdy se výložníky zkouší, kolik cyklů vydrží , byla životnost Quicka třínásobná oproti konkurenci.  Tímto argumentem švédský výrobce obhajuje vyšší pořizovací cenu oproti ostatním producentům.  Zákazník z Karlovarska bude stroj používat denně a proto sáhnul po špičce na trhu.

     Naproti tomu na traktor John Deere byl montován nakladač polského výrobce Inter-Tech.  Majitel, sídlící nedaleko Prahy , nemá každodenní využití pro svůj nový výložník v zelené John Deere barvě a tak sáhnul po ekonomicky výhodnější variantě , která najde své uplatnění při plnění secího stroje, nebo při manipulaci s balíky slámy.  Také zde nechybí tlumič rázů či třetí hydraulická funkce. Součástí dodávky jsou i paletizační vidle, lopata či hroty na balíky.

   Každá dodávka a požadavky zákazníků jsou jiné a našim úkolem je jim vyhovět, aby se k nám opět vraceli. 

 

Díky za nákup u HK a už se těšíme na další přísun nové techniky.

Tým HK Agro.