Home > Aktuality

 

Léto plné mulčovačů.

16.08.2018

   Letní měsíce jsou bohaté na dodávky  mulčovačů. Sice suché počasí zastavilo růst všeho, včetně trávy, přesto jsme dodali v červencových týdnech celkem čtyři mulčovače.  Tentokrát jsme sáhli po mulčovačích Berti, které nám Itálie ještě zaslala před zahájením prázdnin. Jak je známo, většina italských firem má v letních měsících dovolenou a sehnat v této době nějaký stroj , nebo někoho ve výrobních závodech na severu Itálie , je velký problém.

 

     Červencové stroje většinou putovaly k zemědělským zákazníkům. Jednalo se o známé modely, kterých nalezneme na našich farmách mnoho. Do Prahy putoval známý svahový mulčovač s označením TA/S 220 a mulčovač DUAL 285.  Model TA/S je vybaven vnější převodovkou ,díky které má možnost více se posunout vedle traktoru a využít tak celý svůj záběr , který je v tomto případě 2,2 metru. Oproti tomu model Dual o pracovním záběru necelé 3 metry může být agregován v předním či zadním třibodovém závěsu a je hydraulicky posuvný do stran , prostřednictvím hydraulického válce.

 

    Další stroj , který směřuje tentokrát k Rakovníku , je opět svahový model TA/P 250. Jedná se o největší záběr svahového mulčovače o pracovní šířce 2,5 m s vnitřní převodovkou,  s plazy a kardanem s homokinetickým kloubem.

 

    Posledním kouskem bylo příkopové rameno Berti , určené pro údržbu obecních cest. Jeho výhodou je především snadné zapojení či vypojení ze zadního tříbodového závěsu traktoru , bez nutnosti dodatečné montáže rámu či jiných komponentů, které bývají součástí pevných rámů přikopových sekaček. Traktor je možné bezproblému použít iI pro jinou práci. Příkopové rameno s dosahem 4 metry je možné vybavit nejen klasickou žací hlavou ,ale i nůžkami pro střih větví.

 

    Tak to bylo ohléhnutí za menší červencovou technikou, která nás zaměstnávala při žňových službách se stroji Claas a John Deere. A vlastně došlo ještě na jednoho jelena a sice na malou sekačku John Deere X135R ,která se v naší společnosti jen mihla, aby pokračovala dále na Moravu.

Děkujeme za nákup právě u nás a brzy naviděnou.

 

Tým HK Agro