Home > Aktuality

 

Akce KULOVÝ BLESK

07.11.2018

 Akce KULOVÝ BLESK

     Tak nějak se dá nazvat obchod z minulého týdne , který jsme realizovali na Karlovarsku. Jednalo se o výměnu starého manipulátoru Manitou a o nákup nového stroje. Podnik , sídlící na Karlovarsku , zaměřený na převážně živočišnou výrobu, řešil obměnu teleskopického manipulátoru, který na této farmě je denně v permanenci. 

     Naší společnost oslovil také o nabídku a my sáhli po stroji Kramer. Proč manipulátor z Německa? Jednoduše proto, že došlo k dohodě mezi společností John Deere a společností Kramer o úzké spolupráci a i my hodláme v budoucnu nabízet nové manipulátory od tohoto výrobce.  Kramer není v oblasti manipulátoru nový. Již řadu let jezdí  tyto stroje v barvách Claas v Čechách. V soušasnosti však značka Claas uzavřela novou smlouvu se společností Liebherr a značce John Deere se otevřela možnost , jak jednoduše vyřešit problém v sortimentu , který v roce 2006 opustil. Řadu z nás mrzelo, že manipulátory s jelenem ve znaku zmizely z nabídky. Ukončení výroby v Německém Zweibrückenu nutilo dealery hledat nabídku od jiných výrobců. Dnes je spolupráce mezi John Deerem a Kramerem nastavena na obdobné úrovni , jako je tomu např. v sortimentu Kemper. John Deere pro svoje řezačky nakupuje od výrobce Kemper adaptéry a v barvách JD je prodává koncovým zákazníkům. Obdobný model je nyní nastaven i v oblasti manipulační techniky. Tzn. V budoucnu bychom se měli setkávat s tím , že u dealerů značky John Deere uvidíme stát manipulátory Kramer.

      Samotný obchod doprovázela nejdříve ukázka stroje v Německu, kde mohla obsluha vyzkoušet především manévrovatelnost, sílu hydrauliky či komfort automatické převodovky. Ta , spolu s chytrými funkcemi výložníku rozhodla o výběru stroje. Nám osobně se nejvíce líbila možnost nastavení funkcí práce s výložníkem. Například při práci s paletizačními vidlemi může obsluha pouze držet Joystick v poloze zvedání či spouštění a prodlužování ramene provádí stroj sám automaticky tak, aby zachoval stále stejnou svislou osu skládaného nebo nakládaného materiálu. Zamezí se tak poškození dopravního prostředku či nákladu. Další funkcí je například automatické nastavení polohy lopaty , kdy obsluha může uložit do paměti stroje , pod jakým úhlem zajíždět do hromady materiálu.  Velmi příjemné je pak nastavení průtoku oleje do rychlospojky na výložníku pro ovládání třetí funkce. V případě použití kartáče či řezných pil pro odstraňování větví může obsluha měnit pojezdovou rychlost , otáčky motoru a průtok oleje nezávisle na sobě.  Výčet předností je veliký, proto zákazník oželil i nutnost pořízení adaptéru pro možnost připojení Manitou nářadí, jelikož upínání Kramer je jiné, než u značky Manitou . I tento mezikus zajistíme spolu s dodávkou již připravené mašiny.

     A proč akce kulový blesk? Protože starý stroj již míří do Polska a nový k zákazníkovi. Vše se zobchodovalo během týdne a zákazník může být spokojen. A to je to, proč naší práci děláme.

 

Díky za nákup právě u nás .

 

Tým HK Agro.