Home > Aktuality

 

Claas Lexion 770 TT

23.11.2018

       Tak máme za sebou další úspěšný týden a můžeme se opět pochlubit mašinou , která směřuje k našemu zákazníkovi.  Od začátku působení společnosti HK Agro na trhu ,věnujeme značnou pozornost sklízecím mlátičkám.  Kromě péče o sklízecí mlátičky John Deere jsme začali dodávat i náhradní díly na techniku Claas . Díra na trhu byla v naší oblasti velká a objem zakázek v tomto sortimentu neustále rostl a zároveň se nám otevřela i cesta přímo do skladu značky Claas.  To nás vedlo ,vytvořit si vlastní logistiku v dodávkách dílů převážně na sklizňové stroje v režimu 24/7 tzn. V době žní sedm dní v týdnu, 24 hodin denně a rozjela se péče o další techniku , kterou naši servisní mechanici znají z dob minulých. Snad i proto započal tlak ze stran zákazníků , oslovovat nás o stroje značky Claas a v těchto dnech budeme předávat další sklízecí mlátičku Claas Lexion 770 majiteli , který našich služeb využíval v minulých sezónách.

       Předváděcí stroj na novém odpruženém pásovém podvozku vyjel poprvé do sklizně obilovin v letošním roce a po krátkém předvádění byl s nájezdem cca 100 Mth nabídnut k prodeji.  Výhodná cena spolu se zajímavou výbavou rozhodla o realizaci obchodu , který byl financován prostřednictvím obchodního úvěru.  Sklízecí mlátička je vybavena žací lištou o záběru 10,8 m s řepkovou výbavou , dále pak 3D vyrovnáváním sítové skříně ,  rozmetači plev a vícenožovým drtičem , prodlouženým výsypníkem , kamerovým systémem a samozřejmě nechybí měření výnosu a vlhkosti spolu s automatickým nastavením sklízecí mlátičky dle plodin. Kromě toho je možné záznam o sklizni vytisknout na tiskárně a to vše v programu CEBIC v českém jazyce.

     Doprava stroje do České republiky byla organizována přímo společností Claas, která disponuje speciálními návěsy pro nad-rozměry. Vše bylo zrealizováno velmi rychle bez jediné komplikace.  Nyní nás čeká stroj překontrolovat, udělat potřebnou údržbu, zajistit strojní připojištění pro rok 2019 a vše připravit na žně 2019.

     Velké stroje nás baví a nás těší, že ani na konci roku 2018 neustává zájem o techniku od HK. Již nyní připravujeme další krásnou mašinu, kterých v ČR moc nejezdí. Ale o té zase příště.