SERVIS

Horsch pronto 6DC Oprava HK AGRO

Práce , která se opakuje a opakuje a opakuje.

Práce , která se opakuje a opakuje a opakuje.

    Servis zemědělských strojů někdy ukáže konstrukční nedostatky některé techniky , nebo upozorní na bolestivá místa, která na strojích od různých výrobců jsou.

    Opakující se závada , kterou naši mechanici odstraňují každý rok, je oprava podvozku secího stroje Horsch Pronto. Výměna ložisek a výměna pneumatik podvozku je operace, kterou provádíme pravidelně na některém ze strojů , které jsme v historii dodali. Práce to není úplně snadná a vyžaduje nadzvednutí celého stroje a vysunutí kol s celou hřídelí do zadní části sečky. Demontáž mnohdy znesnadňují brzdy podvozku, které je vhodné také hned překontrolovat, jelikož je k brzdovým bubnům horší přístup.  Naši technici jsou však zkušení a opravu zvládají udělat ve velmi krátké době.

    Proto nezapomeňte překontrolovat i váš stroj , před hlavní podzimní sezónou.

Servisní tým HK Agro

Číst dál
hkagro servis

Servis se rozhodně nenudí.

Servis se rozhodně nenudí.

Servisní tým se v naší společnosti rozhodně nenudí. Kromě běžných naplánovaných oprav, kterých je nyní požehnaně, se technici účastní nejrůznějších školení ,či předávání nové techniky. Co vše se odehrálo v minulém týdnu můžete vidět v přiložené fotogalerii. Servis  například absolvoval  školení na nové produkty značky McHale, předával a zaváděl do provozu nový samochodný postřikovač John Deere , nebo předváděl techniku Pöttinger na Karlovarsku. Kromě toho nyní začínáme plnit klimatizace, protože teplé období se blíží . nezapomeňte i na Váš stroj.

Servisní tým HK Agro

Číst dál
servis John deere HKAGRO

Příprava postřikovačů a traktorů na jaro

Příprava postřikovačů a traktorů na jaro

V současnosti probíhají na naší dílně nejen opravy traktorů ,ale technici současně připravují postřikovače John Deere na letošní sezónu. Mezi běžné údržby a opravy patří i montáž povinných přestavbových sad předepsaných výrobcem. Navíc je třeba i nahrát nové softwary a třeba i nové jazykové balíčky pro monitory 2630.

Číst dál
class HK AGRO

Žací lišty jsou větší a větší.

Žací lišty jsou větší a větší.

Příprava sklízecích mlátiček může a mnohdy musí probíhat i mimo servisní dílnu . Žací lišty současných sklízecích mlátiček jsou mnohdy tak veliké, že jejich oprava vyžaduje manipulační prostor úplně jiný .  Nyní probíhá výměna průběžného šnekového dopravníku u žací lišty  o záběru 12 metrů spolu s opravou dna žacího válu venku , naštěstí při již příjemných teplotách , než tomu bylo nedávno. Můžeme si tak vytvořit časový prostor pro opravy sklízecích mlátiček John Deere, kde objednávky náhradních dílů jsou mnohdy vykryty  v pozdějších měsících.  

Brzy dorazíme i k Vám

Servisní tým HKAGRO

Číst dál
opravy Claas HK Agro

Přípravy sklízecích mlátiček již běží.

Přípravy sklízecích mlátiček již běží.

Více jak 30 sklízecích mlátiček čeká na přípravu pro letošní žňovou sezónu, proto jsme opravy započali již v únoru, abychom vše zvládli.  Kromě tradičních oprav traktorů již naši technici započali s opravami sklízecích mlátiček.  Na obrázcích můžete vidět práce na sklízecích mlátičkách Claas , na které nám již najíždění náhradní díly z loňských předsezónních objednávek.  Brzy přijedeme i k Vám 😊

Děkujeme

Tým Hkagro

Číst dál
servis hk agro

Malé i větší opravy traktorů Fendt v HK

Malé i větší opravy traktorů Fendt v HK

     Do servisních činností naší společnosti nepatří jen opravy techniky John Deere. V současnosti zaměstnávají kolegy na servisním oddělení traktory Fendt řady 900 Vario.  V obou případech se jedná o modely dodávané v roce 2008 s nájezdem přibližně 8000 Mth.

     V prvním případě se jedná o přetěsnění koncových převodů z důvodu úniku oleje a výměna kulových čepů přední nápravy, v druhém případě byla závada závažnějšího charakteru a sice pronikání chladící kapaliny do oleje. Po demontáži hlavy motoru , proběhne její  tlaková zkouška a následně zpětná montáž na stroj.

Tým HK Agro .

Číst dál
Scroll to Top