Stroje roku 2022

První stroje roku 2022

Stroje roku 2022

     Vážení čtenáři našich stránek . Děkujeme Vám za přízeň v loňském roce a do toho nového přejeme všem především zdraví a štěstí.   

    První dny letošního roku jsme se věnovali inventuře našich skladů a nyní se vracíme do klasického pracovního režimu  a do předávání další nové techniky , která již brzy  bude prvně nasazena v regionech našeho působení.  

První týdny roku 2022 předáváme více strojů najednou,  a proto předání této techniky shrneme do jedné aktuality. Jedná se hned o dva zánovní traktory John Deere , jednu sklízecí mlátičku Claas a řezačku John Deere.

    Hned dva traktory z královské třídy 6R putují k našim zákazníkům . Jednalo se o dva modely s označením 6250R , které  se stále více zařazují na seznam nejvíce poptávaných typů u našich zemědělců. Tento traktor začíná být na farmách stejně populární, jako tomu bylo dříve u modelu 7010 či 7000. Je to dnes střední výkonová třída traktoru , kterou lze uplatnit pro všechny typy pracovních činností . Doprava ,  zpracování půdy , setí . Prostě vše lze s tímto strojem vykonávat. Velký výkon a zároveň kompaktní rozměry a bohatá výbava , to jsou důvody , proč tento traktor začíná naše farmy zajímat.  Další velkou předností je i spokojenost ze spolehlivostí a novým CommandPro ovládáním , které je opravdu pohodlné pro dlouhé denní nasazení.  Velikou výhodou je i to , že mnoho skladových či objednaných strojů disponuje vynikající výbavou bez nutnosti zpětné domontáže některých komponentů. Prostě se jedná o výkonné kvalitní R-ko z Mannheimské fabriky.

    Dalším velkým pomocníkem při letošní sklizni bude předváděcí sklízecí řezačka John Deere s označením 8600. Jedná se o nástupce oblíbené řady 7080i , který bude sklízet na Karlovarsku. Stroj vystřídal právě zmiňovanou řezačku 7350i. Více jak 600 koní pod kapotou a k tomu tři adaptéry pro sklizeň kukuřice , GPS-ky a travní senáže. Samozřejmě vše v plné výbavě s automatickou převodovkou ProDRIVE s rychlostí 40 km/hod, s vícenožovým bubnem , aplikátorem konzervantu , s pohonem 4×4 . Nechybí elektrický vrátek pro snadnou demontáž  mačkacích válců a co se týká válců vkládacích , tak kromě známého lapače kovu , je zde i identifikátor kamení.  Na řezačce nechybí i polní laboratoř HarvestLab , která automaticky upravuje délku řezanky dle obsahu sušiny sklízeného materiálu a pro snadnější plnění  návěsů je stroj osazen i automatickým nastavením polohy komína dle polohy přistaveného vozu.  Kamerový systém či vysílačka popř. navigace je běžnou  součástí stroje.

    Zatím posledním sklizňovým strojem , je sklízecí mlátička Claas Tucano , která je velice zachovalá a bude pomáhat při sklizni nedaleko Prahy. Dodávky sklízecích mlátiček Claas jsou v letošním roce vůbec zajímavé téma. Stroje nejsou a pokud nový kombajn přijde , tak ve většině případů až po letošní sklizni. Proto zájemci o nový stroj nechtějí své ojeté stroje prodávat , dokud nová mašina nedorazí. Letošní výběr je opravdu omezený a ukazuje to i dostupnost použité techniky v zahraničí.  Obvykle velké sklady použité sklizňové techniky jsou prázdné nebo zde nalezneme velice málo volných modelů. Tucano nahrazuje starého Dominátora , který i nadále bude vykonávat svojí službu na farmě nedaleko Benešova.  Novější model disponuje vyšším výkonem a variolištou s řepkovou výbavou.  

   Teď jen stroje připravit , zajistit evidenční prohlídky a předat majitelům

Děkujeme za nákup právě u nás  a těžíme se na ostrý start další nové techniky od HK

Tým  HK Agro.

Číst dál
pf 2022

PF 2022

PF 2022

Číst dál

Berti DUAL 280

Berti DUAL 280

    Listopad je měsíc ,kdy většina zemědělců začíná  zpracovávat zelené hnojení. Je spousta technologií , kterou naši zemědělci používají. Mulčovače jsou jednou z nich.

     V těchto dnech budeme předávat  mulčovač Berti s označením DUAL. Jedná se o stroj , který je možné agregovat  v čelní či zadní hydraulice traktoru a to díky dvojitému upínacímu rámu a průběžné dvojité převodovce. Navíc je možné stroj hydraulicky posunou do strany o cca 25 cm. Pracovní záběr stroje je v tomto případě 2,8 metru. Výška sečení se seřizuje na opěrném válci a o pohon rotoru se starají tři řemeny uložené na boku stroje.

     Stroj DUAL 280 doplní svahový mulčovač Berti TA180 , který již zákazník sídlící nedaleko Prahy vlastní . Tím docílíme pracovního záběru 4,6 m což likvidaci Greeningu určitě urychlí.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Ťapina v plné výbavě

Ťapina v plné výbavě

     Když prodáváme prémiový model traktoru 6250R , je vždy v plné výbavě. Né jinak tomu je u dalšího stroje, který putuje nedaleko Prahy. Jedná se opět o TOP MODEL , který je vyráběn v Německém Mannheimu a příští týden směřuje nedaleko hlavního města.

    Tento traktor disponuje i výbavou , kterou v ČR zatím příliš nevidíme. Jedná se o hydraulicky ovládané stabilizátory ramen , kde obsluha z kabiny prostřednictvím terminálu může nastavit požadovanou rozteč bez nutnosti seřizování stavitelných šroubů. Navíc zde nalezneme například přípojky pro zapojení autovleků s brzdovým systémem ABS. Jelikož se jedná o variantu 50km/hod je zde bržděná přední náprava a plné odpružení nejen na nápravě ale i kabiny. V přední části traktoru je namontována nejen přední hydraulika , ale i přední vývodová hřídel spolu se dvěma dvojicemi hydraulických rychlospojek. Nechybí i elektrické zásuvky ,jak sedmipólová či signální. Komfort obsluhy doplňuje hydraulický třetí bod vzadu s externím ovládáním na blatnících či navigace John Deere. Přijímač SF 6000 je z ohledem na situaci s krádežemi v posledních týdnech sundaný a uklizený v kanceláři. Komfortní ovládání prostřednictvím CommandPro  Joysticku umožňuje obsluze naprogramovat všechna tlačítka , dle potřeby obsluhy.  V kabině nechybí velký přehledný monitor , či konzole pro další displeje jiných strojů, které nemají ISOBUS ovládání. ISOBUS propojení samozřejmě traktor má a je tedy možné využít originál display k ovládání jiných kompatibilních zařízení . Pohodlí kabiny doplňuje i chladící box či  handsfree.  Pro práci v noci je zde  24 LEDkových světel  a připojit za tento traktor lze úplně vše. 5 zadních hydraulických okruhů , Power Beyond , Horní závěs či závěs K80 . Je zde prostě vše , co dnešní moderní podnik vyžaduje.

  Děkujeme , že naše firma může tento pěkný stroj dodat

Tým HK Agro

Číst dál

Pluh Pöttinger nedaleko Rakovníka

Pluh Pöttinger nedaleko Rakovníka

     Vodňanský závod společnosti Pöttinger je zaměřen především na výrobu půdozpracujících strojů.  Pluhy s obchodním označením „SERVO“ se úspěšně prodávají řadu let a pro příští sezónu budou z Vodňan vyjíždět nové modelové řady „SERVO T“ . Jedná se o polonesené pluhy určené pro traktory do pětiset koní s robustním rámem , přídavnou vzpěrou a oboustranným uchycením závěsu pro přenos větších tahových sil.  Nová řada pluhů je v Čechách testována již  dva roky a od ledna 2022 jde do výroby.

     Naše společnost nyní předává poslední starší model pluhu SERVO 6,50 , jehož výroba končí. Jedná se o sedmiradličný , oboustranný pluh s hydraulickým jištěním orebních těles , vybaven kotoučovým krojidlem, zaklápěči rostlinných zbytků a světelnou rampou. Navíc je v názvu uvedeno označení „PLUS NOVA“ ,což označuje i možnost variabilního nastavení pracovního záběru orebních těles. Tento prodávaný stroj je osazen i doplňkem , který mnoho ostatních výrobců nemá. Jedná se o tzv. „Trakční válec“ , který může obsluze,  v mnohdy těžkých podmínkách,  pomoci udržet pluh v zemi. Pomocí tohoto válce využívá pluh hmotnosti traktoru ,kterou přenáší z traktoru na první orební těleso a tím nutí pluh zůstat v zemi. Tato výbava se bude letos skutečně hodit, protože letošní rok je opravdu extrémně těžký na zpracování půdy. Po letních deštích je nyní opět sucho a velmi tvrdo. Jsme rádi , že další mašina se čtyřlístkem ve znaku bude jezdit hned vedle Rakovníka.

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro

Číst dál
Další stroj ze stáje firmy Pöttinger putoval novému zákazníkovi

Další stroj ze stáje firmy Pöttinger putoval novému zákazníkovi

Další stroj ze stáje firmy Pöttinger putoval novému zákazníkovi

Tentokrát jde o lis na kulaté balíky s označením „ Impress 155 V PRO“. Jedná se o lis s variabilní komorou, u kterého lze volit průměr balíku od 0,8 – 1,55 m. O ovládání lisu se stará kompaktní terminál EXPERT 75 ISOBUS, u kterého je podporováno ovládání jednou rukou pomocí bočních tlačítek, a díky sensoru okolního světla zajišťuje pohodlnou obsluhu i v pozdních hodinách. Lis je osazen většími pneumatikami o rozměrech 520/50 R17 pro lepší přepravu stroje po komunikaci. Ve výbavě nalezneme i výkyvný sběrač o šířce 2,3 m, centrální mazání, vyhazovací rampu, FLEXCUT, řezání s 32. noži s oboustranným protiostřím TWIN BLADE.

Lis byl součástí naší předváděcí a službařské linky. Využit byl pro tvorbu senáže, sena a slámy. Nyní směřuje k majiteli, který práci lisu na svých pozemcích vůbec nevyzkoušel, ale přesto se rozhodl naší mašinu pořídit. Stroj dodáváme se stále trvající zárukou, která je u značky Pöttinger 24 měsíců. Jedná se o předposlední lis, který v letošním roce předáme. Poslední stroj, lis Impress 185V Master čeká na svého zákazníka, který jej vyzvedne v říjnu.

Děkujeme za nákup u naší společnosti.

Tým HK Agro

Číst dál

Další čtyřlístky u Prahy

Další čtyřlístky u Prahy

Doprodej předváděcích strojů zachraňuje absenci nových strojů. Tak jako u většiny výrobců zemědělské techniky , tak i značka Pöttinger bojuje s pozdními dodávkami zemědělské techniky.  Abychom uspokojili poptávky zákazníků o půdozpracující stroje, museli jsem s předstihem přistoupit na prodej předváděcích mašin, který byl naplánován  až na konec letošního roku. 

    Radličkový podmítač Terria či pětimetrové disky Terradisk zůstály u zákazníků na okrese Praha-západ. Zatímco čtyřmetrová sečka  Terrasem 4C bude sloužit na Karlovarsku.  Problémy v dodávkách železa a některých elektronických komponentů se prolínají všemi odvětvími ,  včetně našeho zemědělského.  Novopečení majitelé našich předváděcích strojů však ušetřili hned dvakrát.  Předváděcí techniku vždy prodáváme za zvýhodněnou cenu a zároveň se jedná o nákupy realizované v předsezónní objednávce za nejvýhodnějších rabatových podmínek. Proto i techniku , kterou podepisujeme nyní na příští rok , nakupují zákazníci výhodněji , než v hlavní sezóně.  Již nyní realizujeme obchodní případy na příští rok, abychom zaručili včasnost dodávek.  Zároveň i my budeme v příštím roce opět pořizovat na sklad jak diskový , tak radličkový podmítač Terria , protože reklamu dělají opravdu skvělou a zákazníci , kteří vyzkoušeli, i zároveň objednali.

      Nyní nás čeká doprodej předváděcích pluhů a už se těšíme na nové modely strojů Servo , které značka Pöttinger připravila pro rok 2022. Zároveň vrcholí termín předsezónních objednávek pro pícniny na sezónu 2022 a  nás těší, že zájem neopadá.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Mulčovače Berti do zemědělství

Mulčovače Berti do zemědělství

   V minulých dnech předala naše společnost další dva svahové mulčovače, které směřovaly našim zákazníkům do okresu Praha – západ. Jednalo se  o tradiční modely s označením TA 180 a TA/P 200.

   Svahový mulčovač TA 180 nahradil Bertíka ,který již dvacet let zákazníkovi sloužil a bude i nadále používán pro některé drobné práce. Jeho nástupce , který je vybaven jako vždy , kardanem s homokinetickým kloubem a plazy má ve své výbavě prvek, který napomáhá plnému zasunutí mulčovače za traktor. Jedná se o krátkou přírubu s hřídelí , která posouvá uchycení Bertiho více za traktor a je tak možné stroj úplně schovat například v sadech ,vinicích či chmelnicích.

   Oproti tomu druhý kus s označením TA/P 200 je robustní těžké provedení s těžkými kladivy pro likvidaci i dřevní hmoty a zákazník jej hned nasadil pro úpravu polních cest.  Navíc je ve výbavě stroje i pružinové jištění , které při nárazu do překážky vychýlí stroj dozadu , tak aby nedošlo k deformaci zavěšení.

   Oba stroje mohou pracovat pod úhly +90 či -60 , za traktorem či vedle traktoru .

   Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Na kukuřice, připraveno !!!

Na kukuřice,  připraveno !!!

    Sotva se dokousaly poslední hektary polehlých a prorostlých porostů,   nastaly další přípravy sklízecí mlátičky na zrnové kukuřice.

    V minulých dnech předala naše společnost nový kukuřičný adaptér Geringhoff pro sklízecí mlátičku John Deere S690.  Jedná se o sklopný, osmiřádkový model s obchodním označením „ROTA DISK“

    Kukuřičný adaptér s technologií tří rotorů, integrovaným drtičem slámy a pevným děličem strniště. Sklízecí systém se vyznačuje nízkou spotřebou energie a intenzivním rozmělněním kukuřice. Dobrá kvalita sekání je zajištěna i při vysokých rychlostech.  Adaptér je vybaven systémem kopírování žacího válu a naváděním na řádek.  Díky sklopné variantě bude přeprava stroje mnohem snadnější a zpracování kukuřičného strniště mnohem lepší. Věříme, že ROTA DISK zpracuje mnohem lépe posklizňové zbytky a nebude nutné nasadit na všech pozemcích plošný mulčovač.

    Kromě montáže adaptéru byla provedena i přestavba sklízecí mlátičky, kde bylo nutné namontovat kukuřičné koše , zredukovat otáčky na vstupu a výstupu z kombajnu, následovala montáž některých komponentů , jako zadní nárazové desky , která zamezuje poškození drtiče na který dopadávají vymlácené palice kukuřice.

    Nyní musíme jen vyčkat na ostrý start na který se těšíme. Axiální systém výmlatu sklízecí mlátičky S je přeurčen pro sklizeň kukuřice a věříme , že s novým adaptérem bude sklizeň jedna velká radost.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Pomocník do zemědělství a stavebnictví

Pomocník do zemědělství a stavebnictví

Další , z menších strojů ,které bude naše společnost dodávat,  je malý hákový nosič české výroby od společnosti WTC Písečná. Jedná se o jednoosý hákový nosič pro agregaci s traktorem John Deere jehož nosnost 7 tun bude určena pro převoz malého bagru či smykového nakladače pro účely stavebních prací a zároveň k odvozu suti či zemědělských komodit.

     Ve standardní výbavě je nosič vybaven kloubovým hákovým mechanismem (optimální délka kontejnerů 3,9 m – rozměry „Avia“), variantně teleskopickým mechanismem (optimální délka kontejneru 3,6 – 4,3 m). Součástí standardní výbavy je automatická parkovací brzda, automatický zátěžový regulátor tlaku brzd, odpružená náprava ADR (40 km/hod), výškově stavitelné oje, jištění kontejneru a mnoho dalšího. PORTÝR 5 se vyrábí standardně s dvouhadicovými brzdami, variantně s jednohadicovými.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Scroll to Top