Pomocník do zemědělství a stavebnictví

Pomocník do zemědělství a stavebnictví

Další , z menších strojů ,které bude naše společnost dodávat,  je malý hákový nosič české výroby od společnosti WTC Písečná. Jedná se o jednoosý hákový nosič pro agregaci s traktorem John Deere jehož nosnost 7 tun bude určena pro převoz malého bagru či smykového nakladače pro účely stavebních prací a zároveň k odvozu suti či zemědělských komodit.

     Ve standardní výbavě je nosič vybaven kloubovým hákovým mechanismem (optimální délka kontejnerů 3,9 m – rozměry „Avia“), variantně teleskopickým mechanismem (optimální délka kontejneru 3,6 – 4,3 m). Součástí standardní výbavy je automatická parkovací brzda, automatický zátěžový regulátor tlaku brzd, odpružená náprava ADR (40 km/hod), výškově stavitelné oje, jištění kontejneru a mnoho dalšího. PORTÝR 5 se vyrábí standardně s dvouhadicovými brzdami, variantně s jednohadicovými.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Příprava půdy strojem Quivogne Primus 450

Příprava půdy strojem Quivogne Primus 450

     Letošní rok a množství srážek, které  nikdo nepředpokládal , dělají problémy nejen v dokončení letošní sklizně ,ale i v přípravě půdy pro setí řepek. Poslední deštivý týden je v půdě hodně znát, avšak nový kompaktor od společnosti Quivogne pracuje poměrně slušně. Novopečený majitel stroje, sídlící na okraji Prahy , připravil svoje pozemky již před zmiňovanými dešti. Po orbě byl pozemek ještě upraven smykem ,ale následné deště půdu značně utužily a bylo nutné pozemek opět otevřít ,aby vše proschlo. Jak je vidět z fotografií , zmiňovaný Primus 450 o záběru 4,5 m podřezal i již vzrostlý výdrol pšenice a jakmile zemina proschne , proběhne zasetí řepky secí kombinací Pöttinger Aerosem , kde rotační brány hravě zlikvidují ještě zbylé drobné hrudky.

    Kompaktomat zle dodat v různých záběrech a jednotlivé sekce lze kombinovat různými typy radliček či různými typy válců. Námi dodávaný stroj je osazen přední smykovou lištou , sekcemi šípových radliček , ,malým lištovým válcem s vysokou obvodovou rychlostí a řadou zavlačovačů pro rozhození rostlinných zbytků. Jednotlivé sekce šípových radliček jsou  kyvně uložené a každá sekce může samostatně kopírovat terén. Kompaktor pozemek rovná a zároveň podřezává plevele a díky pětiřadému uspořádání radliček drobí hroudy ,které rámem prolezou dosti problematicky.

    Děkujeme za nákup právě u n nás

Tým HK Agro

Číst dál

Žně 2021

Žně 2021

V letošním roce  předala naše společnost opět novou sklizňovou techniku a až nyní , téměř po žních uvádíme první příspěvek.

      Chtěli jsme především nejprve sami vyzkoušet , co nové modely sklízecích mlátiček John Deere dokážou a spíše zpětně zjistit , jaký přínos nové výbavy pro uživatele mají.  Mezi stroje, které naše společnost předala , patří sklízecí mlátička řady T a sklízecí mlátička řady S . Oba stroje byly dodávány s žacími lištami 9,15 m v provedení s aktivním pásem . Jedná se o typové označení  PremiumFlow II, které pro značku John Deere řadu let zhotovuje společnost Zürn.  Letošní mokrý rok a převážně ležaté porosty jednoznačně ukázali , že pokud máte nějaký aktivní prvek na žacím válu , který pomáhá vstupu materiálu do sklízecí mlátičky, máte o mnoho méně starostí s reverzováním a plynulým tokem materiálu. Zároveň mnohdy dlouhá sláma je rychleji vtahována do šikmé komory sklízecí mlátičky a je tedy možné plně využít hltnost kombajnu.  Kdo pochyboval , že T-čko nezvládne v desetitunové pšenici jezdit s lištou 9 metrů , byl na omylu. S ohledem na udržení minimálních ztrát jezdila sklízecí mlátička rychlostí 4 až 4,5 km/hod.  Motor i stroj by zvládl rychlejší sklizeň , ale obsluha především dbala důraz na ztráty a čistotu a nikam mašinu nehnala.  Čistota T-čka byla vynikající a rozdrcení posklizňových zbytků také. Model T670 , je navíc osazen systémem vyrovnávání HILLMASTER II, který automaticky vyrovnává celý stroj ve svahu.  Samostatný kompresor pro čištění mlátičky , lednička či LED pracovní osvětlení  nemohlo chybět. Navigace či přesné mapování pozemků v aplikaci Myjohndeere  ještě dopomáhá preciznímu zpracování veškerých údajů o sklizni.

     Námi dodávaný druhý model S780 je navíc vybaven systémem automatického nastavení sklízecí mlátičky, kde pomocí kamerového systému stroj sám vyhodnocuje kvalitu zrna v zásobníku , výši ztrát  a díky tomu přizpůsobuje celkové nastavení jednotlivých částí (síta, ventilátor , ot. bubnu , mezera mezi košem a bubnem atd). Tento systém funguje perfektně u sklizně řepky či pšenice a kdo si myslí , že S-ko nečistí dobře , plete se. Systém automatického nastavení kombajnu mění podmínky sklizně celý den a obsluha vidí na displeji  , jak se jednotlivá nastavení strojů mění  s měnící se vlhkostí či změnou teploty.  Co bylo ještě nové,  tak volba pneumatik . V zahraničí je známo , že legislativa nedovoluje použít na sklízecích mlátičkách široké pneumatiky. Používají se tedy úzké provedení pneumatik s velkým průměrem ,kde se styčná plocha a utužení rozkládá né příčně ,ale podélně. Letošní rok ukázal , že ani úzká guma není problém v mokrém poli a zvláště u Prahy , kde rostou v křižovatkách obrubníky a ostrůvky jako houby po dešti , není těžké s takovým velkých strojem přejet.

       Věříme , že příští žně budou zase trochu normálnější , a že stroje nebudou jezdit jen v polehlém porostu a plně se ukáže jejich denní výkonnost , která letos byla ovlivněna právě složitými sklizňovými podmínkami a počasím . Nakonec , měli jste to všichni

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Chmelový traktor 6M2021!!

Chmelový traktor 6M 2021

     Do právě začínající sklizně chmele dodává naše společnost chmelový traktor John Deere s typovým označením 6M.

    Jedná se o první M-ko s chmelovou kabinou a novou sešikmenou přední maskou.  Nové modely 6M změnily tvar z důvodu absence modelů 5R ,  jejichž výrobu firma John Deere ukončila.  Traktor 6M je nyní menší ,avšak jeho výkon může být až 120 koní. Sice se jedná o M – variantu , ale rozhodně se nedá říci , že by výbava byla nějaká chudá. Traktor disponuje odpruženou přední nápravou, automatickou převodovkou Autopowr, třemi hydraulickými okruhy, vzduchovými brzdami. Prostě vším , co potřebuje traktor pro práci ve chmelu. Klimatizovaná kabina lze osadit uhlíkovými filtry , které se v době chemické ochrany porostu opravdu hodí. Traktor disponuje i vysokou světlou výškou a vynikající hmotností.  Těžké práce například při přiorávání chmele ,či práce s podrývákem jsou pro tento traktor ideální.

     Stroj byl vysoutěžen v rámci operačních programů  plynoucí z programu rozvoje venkova již v prosinci loňského roku. Bohužel až nyní traktor doputoval . Naštěstí včas aby zasáhl do letošní sklizně.

Děkujeme za nákup právě u nás .

Tým HK Agro

Číst dál

Synkro 3030 Nova nebo rozmetadlo Bogballe

Synkro 3030 Nova nebo rozmetadlo Bogballe

      Sklizeň je na většině místech přerušena kvůli počasí a nastala příprava půdy před setím nových řepek. V minulých dnech jsme předali další radličkový podmítač Synkro s pružinovým jištěním, který nahradil starší podmítač Terrano FX . Je to již asi osmý třímetrový podmítač Synkro , ve stále stejné konfiguraci s pěchem Conoroll , krajovými plechy a osvětlením.  Jedenáct radliček v třímetrovém podmítači je vždy osazeno špicí s tvrdokovem a křídly pro mělké zpracování půdy.

     Na druhém konci okresu Praha-západ jsme předali rozmetadlo Bogballe M35W s váhovou buňkou a calibrátorem pro přesný rozhoz hnojiva v klínech. Stroj si zákazník v letošním roce vyzkoušel a nyní pořídil. Klínování  a variabilní rozhoz rozmetadla využil zákazník při házení hnojiva na strniště pro následné zorání pozemku a přípravu pro setí řepky.  Rozmetadlo je osazeno váhovými buňkami ,které sledují aktuální hmotnost naloženého materiálu. Obsluha musí pouze zadat záběr stroje, dávku hnojiva v Kg/ha a zakreslit tvar pozemku tím , že při hraničním rozhozu uloží hranice pozemku . Následné klínování a vypínání sekcí dělá stroj sám. Ovládání je velice jednoduché a nastavení rozmetadla také , dokonce snadnější než u klasických rozmetadel ,kde se musí z tabulek nastavovat hodnoty dle typu hnojiva.  Je to již několikáté rozmetadlo , které naše společnost dodala.

Nás těší ,  že strojů značky Bogballe neustále přibývá

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Malý polní den a hned jeden obchod

Malý polní den a hned jeden obchod

V minulých dnes se naše společnost účastnila polního dne , který byl organizován společností Lupofyt s.r.o.  Programem polního dne bylo představení odrůd řepky na zkušebních parcelách společnosti Lupofit.

    Naše společnost zajišťovala především Catering a zároveň vystavila některé stroje, které jsme do zmiňovaného podniku dodali. Při této příležitosti byly představeny i stroje od společnosti Quivogne a jeden z účastníků polního dne zakoupil stranový mulčovač o záběru 2 metry. Stroj byl další den předán v na pozemcích v nedaleké obci Lužná již opracoval své. Byl totiž ihned nasazen na likvidaci narostlého greeningu .

    Díky pandemii jsem si již odvykli pořádat nějaké polní akce a zapomněli, jaké to je prodat stroj přímo na nějaké výstavě. O to více nás těší, že se věci vracejí do normálu. A ještě větší radost máme z dalšího realizovaného obchodu .

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Transportní technika na letošní žně čeká na start.

Transportní technika na letošní žně čeká na start.

    Žně se nezadržitelně blíží a jsme rádi, že transportní technika, kterou zákazníci u nás objednali je již na dvoře a bude moci včas zasáhnout do letošních žní.

   Tak jako u většiny techniky, tak i zde se potýkáme dlouhodobě s pozdními dodávkami , které jsou nejčastěji způsobeny nedostatkem náprav.  Proto jsme rádi, že díky kontaktům z Německa , jsme schopni vykrýt poptávku od více výrobců, s kterými spolupracujeme.

    V příštích dnech předáme nedaleko Rakovníka vanový návěs Oehler s dvoustranným sklápěním , který bude navíc osazen i dopravníkem pro transport obilí a hnojiva. Vůz byl vyroben v zelené John Deere barvě a bude doplněn i žlutou plachtou české výroby. Náprava BPW je náběžná a osazená pneumatikami 26,5“. Zapojení této vany o objemu 27m3 je realizováno jak jinak , než koulí k80.

    Podobně je tomu i u vozu Fliegl s výtlačným čelem , který putuje k našemu hlavnímu městu.  Jedná se také o nový návěs ,který majitel zakoupil z důvodu nižších stropů v hale pro uskladňování obilovin. Výtlačné vozy s označením ASW prodáváme již od začátku založení společnosti a jejich oblíbenost stále roste. Není to dlouho, co stejný stroj směřoval na Plzeňsko do společnosti Kralovická a.s.

    Věříme, že tato technika zase usnadní letošní žňové práce a vše se zdárně zvládne.

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro.

Číst dál

Cambridge válce Quivogne na Žatecko

Cambridge válce Quivogne na Žatecko

      Naše servisní oddělení aktuálně předalo cambridge válce od společnosti QUIVOGNE s označením Rollfirst 820. Quivogne není ve spojení s HKčkem neznámou značkou. Každoročně putuje několik těchto strojů v různých pracovních záběrech k našim zákazníkům od tohoto francouzského výrobce. Zákazník zvolil válce o pracovním záběru 8,2 metru.  Rozkládání stroje a přestavení do pracovní polohy je zajištěno dvěma hydraulickými okruhy.  Prstence o průměru 520 mm jsou uloženy na silných hřídelích s průměrem 70 mm.  Pracovní LED osvětlení a transportní šířka 2,4 metru zajistí bezpečný provoz po pozemních komunikacích.

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro.

Číst dál

Nová Terria je konečně u nás

Nová Terria je konečně u nás

Podmítač, který firma Pöttinger pět let testovala v nejrůznějších zemích, včetně České republiky je konečně k dispozici i našim zákazníkům. Na tento podmítač jsme čekali dlouhou dobu a bohužel o jeho vývoji nevěděli jen dealeři, ale i konkurenční firmy, které stroje obdobného provedení uvedly na trh již dříve. Pöttinger však veřejnosti nechce představit žádný stroj dříve, než si je jistý jeho kvalitou.

V minulém týdnu dorazila naše první předváděcí mašina na naše středisko. Jedná se o čtyřřadou variantu o záběru 4 metry, která je osazena symetrickým uchycením pracovních orgánů, což zamezuje driftování stroje při práci a nemění tahový odpor stroje. Pojezdová kola jsou integrována v rámu pro menší poloměr otáčení. Nastavení pracovní hloubky může být mechanické či hydraulicky z kabiny, bez nutnosti ručního doseřizování. Zároveň je stroj osazen hydraulickým válcem pro dotížení zadní nápravy traktoru pro zvýšení lepší trakce. Pracovní orgány mohou být jištěny pružinově či hydraulicky, jako je tomu u naší předváděcí verze. Stroj je možné osadit předními opěrnými koly a různými druhy pěchů. V našem případě se jedná o oblíbený dvojitý Conoroll.  Do výbavy byla zařazena i úzká radlička pro hluboké prokypření. Na výběr je i několik typů závěsů či prodloužená oj k velikým traktorům.

Pokud budete mít zájem, jsme schopni stroj ukázat i ve vašem podniku. Podmínku je však traktor o výkonu 250 koní a více.

Obrázky z prvního nasazení brzy zveřejníme na našich stránkách.

Tým HK Agro

Číst dál

V HK je PŘEPÖTTINGEROVÁNO

V HK je PŘEPÖTTINGEROVÁNO

    Velké množství strojů dorazilo v posledních dnes na naši pobočku a naši technici mají plné ruce práce vše zkompletovat a připravit do letošní sezóny. Spolu s přípravami sklízecích mlátiček se náš servis opravdu nenudí, a i toto chladné počasí nám hraje trošku do karet, jelikož některé opožděné dodávky strojů stihneme do prvních sečí připravit a předat.

   V současnost jsou v HK již tři lisy na kulaté balíky se čtyřlístkem ve znaku, z toho jeden doplněn i baličkou. Tento stroj je součástí velké pícninářské linky, kterou v červnu spustíme u našeho dobrého zákazníka. Spolu s desetimetrovým obracečem HIT 10.11T a osmimetrovým shrnovačem TOP 812 zakoupil zákazník i velké devítimetrové sečení, které ještě na naši firmu dorazí ke kompletaci.  Když uvážíme, že v letošním roce dorazí ještě tři čelní lišty Alpha Motion, jedná se o skutečně úspěšný pícninářský rok u značky Pöttinger, který je obohacen i mnoha půdozpracujícími mašinami, jako byly dva osmi-metrové diskové podmítače, či malé čtyřradličné pluhy či radličkové podmítače s označením Synkro či Terria. O ostatních strojích však budeme reportovat později a podrobněji, jakmile je nasadíme do ostrého provozu.

 Děkujeme za nákup právě u nás 

Tým HK Agro

Číst dál
Scroll to Top