Malý pomocník od společnosti Oehler

Malý pomocník od společnosti Oehler

    Nejen velké stroje jsou nyní v hledáčku našich zákazníků . nyní budeme předávat menší přívěs od německé společnosti Oehler s celkovou nosností 6 tun, směřující na Karlovarsko . Tří-straně sklápěný jednoosý pomocník je vhodný pro menší malotraktory s připojením do horního závěsu. Lehce demontovatelné bočnice udělají z valníčku plato pro přibližování  řeziva či jiného dlouhého materiálu.

  Tak jako všechny značky , tak i společnost Oehler bojuje s cenami železa a dostupností komponentů jakou jsou nápravy. Proto , pokud uvažujete realizovat nákup dopravní techniky v letošním roce, je nejvyšší čas stroje objednat.

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro

Číst dál

Další zelený INTER-TECH

Další zelený INTER-TECH

     Nakladače od společnosti INTER-TECH prodáváme několik let a velmi často je umisťujeme na traktory značky Zetor.  S ohledem na cenu se jedná o příslušenství za přijatelné peníze, které je možné umístit i na jiné zahraniční značky.  Nyní dodáváme již třetí nakladač v zelené John Deere barvě právě na malou pětku z Mannheimu. Díky rámové konstrukci je montáž na traktory John Deere jednodušší, jelikož není nutné provádět dodatečné podvázání rámu nakladače. Ve standardu je stroj dodáván s paralelogramem, třetí hydraulickou funkcí a odpružením ramene. Euro upínání nářadí je ideální při zapojování staršího nářadí či nářadí od jiných výrobců. Traktor je vybaven i střešním oknem, které je užitečné při manipulaci s nákladem v maximální výšce.  Ovládání pomocí Joysticku je snadné a lehké.

     Pokud i Vy potřebujete nakladač pro příležitostnou manipulaci s materiálem, klidně neváhejte zvolit tento výrobek. Spolehlivost máme vyzkoušenou, jelikož první stroje jsme dodali před čtyřmi roky a fungují dodnes.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Super stroje, které připravujeme na předání.

Super stroje, které připravujeme na předání.

     Techniku, kterou nyní připravujeme, lze jen těžko přehlédnout a bude snadno k vidění v regionech, kde působíme. Nejedná se o stroje pro zahrádkáře, ale o silný kalibr v oblasti seťové a sklizňové techniky.

    Secí stroj značky Pöttinger s označením Fertilizer je sečka s přihnojením, vybavená zásobníkem se dvěma komorami pro osivo či hnojivo. Výbava je opravdu bohatá. V přední části je samostatně stavitelná smyková lišta pro úpravu hrubé brázdy. Následují dvě řady disků pro přípravu seťového lůžka, za nimiž je umístěna právě sekce přihnojovacích disků. Rozdělovací hlavy pro osivo a hnojivo jsou umístěny za hlavní násypkou a pod pneumatikovým pěchem sestaveným širokými koly, které rovnoměrně rozkládají hmotnost sečky.  Za pěchem jsou umístěny secí botky v roztečích 12,5 cm a disky pro předznačení kolejových řádků. Nově je zde na secím stroji namontován šnek pro plnění, který byl ohodnocen medailí na výstavě v Hannoveru. Tento šnek je hydraulicky sklopný a díky sofistikovanému pákovému systému je možné šnek jednou rukou posunout do stran a následně zajistit pro snadné plnění z výšky 0,5m. Secí stroj směřuje na Plzeňsko, kde bude nasazena s novým traktorem John Deere 8R při zakládání vojtěšky a jarní pšenice s ječmenem.

    Oproti tomu sklízecí mlátička řady T, směřuje k našemu hlavnímu městu. Jedná se o největší a nejsilnější model řady T, který bude osazen aktivní lištou s pásem o záběru 9,15m. Výbava sklízecí mlátičky je opět opravdu bohatá. Nejen automatické nastavení sklízecí mlátičky, či prémiový management slámy či LED pracovní osvětlení, nebo kompresor pro očištění stroje na poli. Zákazník zde samozřejmě najde navigaci John Deere ovládanou z velkého deseti-palcového terminálu a pro větší pohodlí při práci i komfortnější sedačku či ledničku.  Model řady T prošel dlouhým vývojem a nový systém čištění a delší síta posunuly hodinový výkon stroje k modelové řadě S, při zachování vysoké kvality slámy, kde díky novým prvkům v nastavení mlátícího koše je možné opět stroj jemně doladit pro ještě kvalitnější práci.

   Zájem o stroje je v letošním roce obrovský.  Mnoho okolních zemí využívá nové dotační programy vyhlášené na začátku letošního roku a výrobní kapacity jsou nabité k prasknutí. Nás těší, že jsme byli schopni poptávanou techniku zajistit a dodat.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Obraceč Pöttinger

Obraceč Pöttinger

Obraceč Pöttinger

     Pokud vlastní zákazník  ve svém pícninářském programu nějaký stroj se čtyřlístkem ve znaku, je více než pravděpodobné , že pořídí další pícninářský stroj stejného výrobce. Né jinak tomu je u našeho hlavního města, kam putuje šesti-rotorový obraceč Pöttinger s označením HIT 6,61 o záběru 6 metrů. Tento stroj doplňuje již lety osvědčenou lištu NOVACAT o záběru 3 metry.

    Pokud obraceč značky Pöttinger, tak s výbavou s čelním kopírovacím kolečkem, které jednoznačně má své opodstatnění s ohledem na kvalitu píce , tak zároveň prodlužuje životnost per obracečů či shrnovačů na nerovných pozemcích .

    Stejně jako většina zemědělských výrobců techniky je i výroba v Rakousku zaplněna a jsem rádi, že bylo možné ještě tento stroj získat. Dodávky  strojů poznamenala pandemie a dá se říci , že v letošním roce bude každá firma vyprodána velmi brzy. Nás těší , že ještě něco do letošních pícnin máme

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro

Číst dál
Vůz s výtlačným čelem ASW 271

Vůz s výtlačným čelem ASW 271

Vůz s výtlačným čelem ASW 271

     Obchod ,který byl doslova ohodnocen čestnou medailí, realizovala naše společnost v podniku, kde řadu let dodáváme náhradní díly. Stroj jsem však zde prodali poprvé, proto vedení společnosti Kralovická a.s. předalo  kolegovi čestnou medaili JZD Kralovice za realizaci tohoto prvního obchodu.

     Zmiňovaný podnik zakoupil vůz s výtlačným čelem s označením „ GIGANT ASW 271“ s max. celkovou hmotností 24 tun . Hydraulicky odpružená oj je snadno přestavitelná pro horní či spodní závěs a snadnější  zapojení umožňuje i hydraulicky výsuvná odstavná noha, která je žádoucí při připojování k závěsu K80. Pro lepší manévrovatelnost je vůz vybaven hydraulicky náběžnou řiditelnou nápravou . Výhody výsuvného čela jsou již obecně známé.

Můžeme však ještě vypíchnout ostatní přednosti vozů Fliegl s výsuvným čelem:

  • Lepší stabilita díky nejnižšímu umístění těžiště při přepravě a vykládce.
  • Pozinkovaný rám
  • Bezproblémová vykládka i v nízkých budovách
  • Nízká vlastní hmotnost díky samonosné konstrukci
  • Nižší potřeba oleje, protože se nepoužívají žádné teleskopické válce
  • I u velkoobjemových vozidel do 70 m3 bezpečná vykládka i ve svahu
  • Během několika hodin  lze zkombinovat s rozmetadlem.

Věříme, že spolupráce se společností Kralovická a.s. bude pokračovat i v dalších letech a třeba nezůstane jen u této jedné medaile

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Poslední mohykáni

Poslední mohykáni

Poslední mohykáni.

Prodej traktorů přímo do hlavního města je čím dál vzácnější. Neustálá výstavba a likvidace zemědělské půdy pokračuje, a proto je dodávka techniky do této oblasti vlastně raritou. Stejně je tomu i s počtem zemědělských farem. Na jednu z nich, která je dnes obklopena panelákovou architekturou, jede druhý traktor John Deere s označením 5100M. Ten první, z řady 6030 zde jezdí více jak deset let. A jezdí tak dobře, že zákazník neváhal pořídit oře ze stejné stáje.

Traktor 5100M je vybaven vším potřebným a rozhodně zdatně zastane činnosti, které doposud zákazník prováděl s traktorem Zetor. Dodávky traktorů se s ohledem na stávající situaci nejlepší, a proto výběr padl na skladový stroj, který splnil požadovanou výbavu zákazníka. Vedle převodovky 32/16 je zde klimatizace, vzduchové dvou-okruhové brzdy traktoru, dva vnější hydraulické okruhy, vývodová hřídel s otáčkami 540/540E/1000 a nechybí ani potřebné závěsy pro připojení valníků. Ramena Kat. II budou převážně nosit rozmetadlo Bogballe či mulčovač Vigolo.

Traktor disponuje i pracovním osvětlením a širokými pneumatikami, které dodávají stroji pěkný vzhled.

Traktor nebude naši pobočku opouštět sám. K traktoru John Deere budou připřaženy i nové šestimetrové Cambridge válce francouzského výrobce Quivogne, které přijely v druhém lednovém týdnu. Zákazník využil velké slevy, kterou značka Quivogne poskytla. Výhodou jsou především dva samostatné hydraulické okruhy, z niž jeden slouží k rozložení stroje do pracovního záběru a druhý pro přenastavení podvozku pro přepravu. 

Děkujeme za nákup právě u nás a těšíme se na další spolupráci

Tým HK Agro

Číst dál
oehler

Kombinovaný vůz od firmy Oehler

Kombinovaný vůz od firmy Oehler

Zemědělské společnosti , které kromě klasické činnosti pečují i o hektary lesních ploch jistě ocení pomocníka, jakým je kombinovaný vůz od firmy Oehler. Jedná se o třístranný sklápěč , který je možné po demontáži bočnic osadit trubkovými klanicemi, a využít nakládací jeřáb pro manipulaci s kulatinou. Tím získává tento vůz universální využití i v zimních, neproduktivních měsících . Nakládací jeřáb je taktéž demontovatelný a může být použit i samostatně za traktorem. Délka ramene je 7 metrů ,což je dostatečné vzhledem k délce korby. Po demontáži nakládacího jeřábu je z vozu běžný universální návěs o celkové hmotnosti 12 tun.

Zemědělsko – lesnická společnost v nedaleké Chříči jistě stroj brzy nasadí při likvidaci kůrovcového dřeva.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Nové obchodní případy v roce 2021

Nové obchodní případy v roce 2021

Nové obchodní případy v roce 2021.

Hned od čtvrtého ledna, kdy jsme nastoupili do práce v novém roce, realizuje naše společnost nové obchodní případy.  Začátek roku 2021 je ve znamení použité techniky. Již nyní máme prodány tři starší traktory John Deere a dvě sklízecí mlátičky. Sklízecí mlátička New Holland , kterou prodával náš zákazník z okresu Praha-západ , směřuje přímo do Rakovníka ,  dalšímu našemu zákazníkovi, který v loňském roce zakoupil od HK starší traktor Claas. Oproti tomu starší Lexion z Plzeňska, směřuje do Polska spolu s dalšími náhradními díly, které bývalý majitel spolu s kombajnem prodával. I přes Brexit, budeme nyní organizovat dopravu traktoru John Deere 7530, který z Anglie poputuje zákazníkovi, který není z našeho regionu, ale našel si HK na internetu a my obchod zajistili. Prostřednictvím našeho bazaru byl nyní prodán starší traktor Stayer o výkonu 90 koní, který řadu let vykonával především lehké práce nedaleko letiště Václava Havla a zakoupil jej malý soukromník sídlící na Náchodsku.  Zde opět zafungovala naše internetová inzerce a placené portály, na kterých stroje prezentujeme.  V příštím týdnu putuje do Polska starší traktor Fendt Favorit,  u kterého počítadlo motohodin ukazuje cifru 25.000 Mth.

Systematická práce našeho kolegy Tomáše Kocha, věnujícího se prodeji ojetin nese ovoce a je nedílnou součástí našich služeb. Více jak 90 použitých strojů, realizovaných v loňském roce jsou tomu důkazem.  V případě zájmu Vám rádi pomůžeme. V našem portfoliu máme spoustu kontaktů ze zahraničí, kterým pravidelně zasíláme reporty o dostupných strojích z Čech a tyto stroje se i objevují na nejrůznějších zahraničních portálech vždy aktuálně.

 Děkujeme za spolupráci.

Tým HK Agro

Číst dál
Lisování v roce 2021 Pöttinger Impress 155 V Pro

Lisování v roce 2021

Lisování v roce 2021.

    Již dva roky provozuje naše společnost služby lisováním s vlastním lisem Pöttinger s variabilní komorou. V uplynulé sezóně zhotovila naše linka více jak sedm tisíc balíků. Tento náš dvouletý stroj po nasazení v podniku z okresu Plzeň – sever udělal takovou reklamu, že nakonec bylo rozhodnuto o nákupu. Sice jsme tím ztratili firmu, kde byla tato služba realizována, ale na druhou stranu bylo možné objednat úplně nový lis pro nadcházející sezónu 2021. Množství práce je již nyní tolik, že linka bude minimálně stejně vytížená, jako tomu bylo v letech předchozích. Model bude stejný, tzn. Kompletní linka traktoru s lisem a obsluhou.

Věříme, že s ohledem na plnou výbavu našeho nového lisu, budete opět spokojeni. Kladné reference máme ze všech míst, kde jsme v historii působily.

Děkujeme.

Tým HK Agro

Číst dál
Traktor z Brexitu

Traktor z Brexitu

Traktor z Brexitu.

    Koncem roku 2020 dorazil na naši firmu ještě jeden traktor John Deere z Anglie. Sice dovoz stroje nebyl zatížen novými Brexitovými pravidly, ale přesto to bylo s komplikacemi.  Mnozí z Vás mohli vidět problémy a kolony kamionů v přístavech. Stroj, jehož dodávka byla naplánována před Vánoci, dorazil až poslední den roku 2020.

    Zákazník, tentokrát z okresu Karlovy Vary, potřeboval starší stroj do živočišné výroby a tato pětka v provedení M byla ideálním řešením. Navíc čelní nakladač byl příjemným bonusem, který při manipulaci s krmením bude ideální.

   V letošním roce budeme nadále pokračovat v nákupech techniky z Anglie. Stroje, dle posledních informací nebudou zatíženy celním poplatkem. Hlavním rozdílem bude papírová byrokracie, na kterou se průběžně dle dostupných informací připravujeme.  S obchodem chceme pokračovat i s ohledem na stále stabilní a zajímavý kurz Libry vůči české koruně.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Scroll to Top