Obraceč Pöttinger

Obraceč Pöttinger

Obraceč Pöttinger

     Pokud vlastní zákazník  ve svém pícninářském programu nějaký stroj se čtyřlístkem ve znaku, je více než pravděpodobné , že pořídí další pícninářský stroj stejného výrobce. Né jinak tomu je u našeho hlavního města, kam putuje šesti-rotorový obraceč Pöttinger s označením HIT 6,61 o záběru 6 metrů. Tento stroj doplňuje již lety osvědčenou lištu NOVACAT o záběru 3 metry.

    Pokud obraceč značky Pöttinger, tak s výbavou s čelním kopírovacím kolečkem, které jednoznačně má své opodstatnění s ohledem na kvalitu píce , tak zároveň prodlužuje životnost per obracečů či shrnovačů na nerovných pozemcích .

    Stejně jako většina zemědělských výrobců techniky je i výroba v Rakousku zaplněna a jsem rádi, že bylo možné ještě tento stroj získat. Dodávky  strojů poznamenala pandemie a dá se říci , že v letošním roce bude každá firma vyprodána velmi brzy. Nás těší , že ještě něco do letošních pícnin máme

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro

Číst dál
Vůz s výtlačným čelem ASW 271

Vůz s výtlačným čelem ASW 271

Vůz s výtlačným čelem ASW 271

     Obchod ,který byl doslova ohodnocen čestnou medailí, realizovala naše společnost v podniku, kde řadu let dodáváme náhradní díly. Stroj jsem však zde prodali poprvé, proto vedení společnosti Kralovická a.s. předalo  kolegovi čestnou medaili JZD Kralovice za realizaci tohoto prvního obchodu.

     Zmiňovaný podnik zakoupil vůz s výtlačným čelem s označením „ GIGANT ASW 271“ s max. celkovou hmotností 24 tun . Hydraulicky odpružená oj je snadno přestavitelná pro horní či spodní závěs a snadnější  zapojení umožňuje i hydraulicky výsuvná odstavná noha, která je žádoucí při připojování k závěsu K80. Pro lepší manévrovatelnost je vůz vybaven hydraulicky náběžnou řiditelnou nápravou . Výhody výsuvného čela jsou již obecně známé.

Můžeme však ještě vypíchnout ostatní přednosti vozů Fliegl s výsuvným čelem:

  • Lepší stabilita díky nejnižšímu umístění těžiště při přepravě a vykládce.
  • Pozinkovaný rám
  • Bezproblémová vykládka i v nízkých budovách
  • Nízká vlastní hmotnost díky samonosné konstrukci
  • Nižší potřeba oleje, protože se nepoužívají žádné teleskopické válce
  • I u velkoobjemových vozidel do 70 m3 bezpečná vykládka i ve svahu
  • Během několika hodin  lze zkombinovat s rozmetadlem.

Věříme, že spolupráce se společností Kralovická a.s. bude pokračovat i v dalších letech a třeba nezůstane jen u této jedné medaile

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Poslední mohykáni

Poslední mohykáni

Poslední mohykáni.

Prodej traktorů přímo do hlavního města je čím dál vzácnější. Neustálá výstavba a likvidace zemědělské půdy pokračuje, a proto je dodávka techniky do této oblasti vlastně raritou. Stejně je tomu i s počtem zemědělských farem. Na jednu z nich, která je dnes obklopena panelákovou architekturou, jede druhý traktor John Deere s označením 5100M. Ten první, z řady 6030 zde jezdí více jak deset let. A jezdí tak dobře, že zákazník neváhal pořídit oře ze stejné stáje.

Traktor 5100M je vybaven vším potřebným a rozhodně zdatně zastane činnosti, které doposud zákazník prováděl s traktorem Zetor. Dodávky traktorů se s ohledem na stávající situaci nejlepší, a proto výběr padl na skladový stroj, který splnil požadovanou výbavu zákazníka. Vedle převodovky 32/16 je zde klimatizace, vzduchové dvou-okruhové brzdy traktoru, dva vnější hydraulické okruhy, vývodová hřídel s otáčkami 540/540E/1000 a nechybí ani potřebné závěsy pro připojení valníků. Ramena Kat. II budou převážně nosit rozmetadlo Bogballe či mulčovač Vigolo.

Traktor disponuje i pracovním osvětlením a širokými pneumatikami, které dodávají stroji pěkný vzhled.

Traktor nebude naši pobočku opouštět sám. K traktoru John Deere budou připřaženy i nové šestimetrové Cambridge válce francouzského výrobce Quivogne, které přijely v druhém lednovém týdnu. Zákazník využil velké slevy, kterou značka Quivogne poskytla. Výhodou jsou především dva samostatné hydraulické okruhy, z niž jeden slouží k rozložení stroje do pracovního záběru a druhý pro přenastavení podvozku pro přepravu. 

Děkujeme za nákup právě u nás a těšíme se na další spolupráci

Tým HK Agro

Číst dál
oehler

Kombinovaný vůz od firmy Oehler

Kombinovaný vůz od firmy Oehler

Zemědělské společnosti , které kromě klasické činnosti pečují i o hektary lesních ploch jistě ocení pomocníka, jakým je kombinovaný vůz od firmy Oehler. Jedná se o třístranný sklápěč , který je možné po demontáži bočnic osadit trubkovými klanicemi, a využít nakládací jeřáb pro manipulaci s kulatinou. Tím získává tento vůz universální využití i v zimních, neproduktivních měsících . Nakládací jeřáb je taktéž demontovatelný a může být použit i samostatně za traktorem. Délka ramene je 7 metrů ,což je dostatečné vzhledem k délce korby. Po demontáži nakládacího jeřábu je z vozu běžný universální návěs o celkové hmotnosti 12 tun.

Zemědělsko – lesnická společnost v nedaleké Chříči jistě stroj brzy nasadí při likvidaci kůrovcového dřeva.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Nové obchodní případy v roce 2021

Nové obchodní případy v roce 2021

Nové obchodní případy v roce 2021.

Hned od čtvrtého ledna, kdy jsme nastoupili do práce v novém roce, realizuje naše společnost nové obchodní případy.  Začátek roku 2021 je ve znamení použité techniky. Již nyní máme prodány tři starší traktory John Deere a dvě sklízecí mlátičky. Sklízecí mlátička New Holland , kterou prodával náš zákazník z okresu Praha-západ , směřuje přímo do Rakovníka ,  dalšímu našemu zákazníkovi, který v loňském roce zakoupil od HK starší traktor Claas. Oproti tomu starší Lexion z Plzeňska, směřuje do Polska spolu s dalšími náhradními díly, které bývalý majitel spolu s kombajnem prodával. I přes Brexit, budeme nyní organizovat dopravu traktoru John Deere 7530, který z Anglie poputuje zákazníkovi, který není z našeho regionu, ale našel si HK na internetu a my obchod zajistili. Prostřednictvím našeho bazaru byl nyní prodán starší traktor Stayer o výkonu 90 koní, který řadu let vykonával především lehké práce nedaleko letiště Václava Havla a zakoupil jej malý soukromník sídlící na Náchodsku.  Zde opět zafungovala naše internetová inzerce a placené portály, na kterých stroje prezentujeme.  V příštím týdnu putuje do Polska starší traktor Fendt Favorit,  u kterého počítadlo motohodin ukazuje cifru 25.000 Mth.

Systematická práce našeho kolegy Tomáše Kocha, věnujícího se prodeji ojetin nese ovoce a je nedílnou součástí našich služeb. Více jak 90 použitých strojů, realizovaných v loňském roce jsou tomu důkazem.  V případě zájmu Vám rádi pomůžeme. V našem portfoliu máme spoustu kontaktů ze zahraničí, kterým pravidelně zasíláme reporty o dostupných strojích z Čech a tyto stroje se i objevují na nejrůznějších zahraničních portálech vždy aktuálně.

 Děkujeme za spolupráci.

Tým HK Agro

Číst dál
Lisování v roce 2021 Pöttinger Impress 155 V Pro

Lisování v roce 2021

Lisování v roce 2021.

    Již dva roky provozuje naše společnost služby lisováním s vlastním lisem Pöttinger s variabilní komorou. V uplynulé sezóně zhotovila naše linka více jak sedm tisíc balíků. Tento náš dvouletý stroj po nasazení v podniku z okresu Plzeň – sever udělal takovou reklamu, že nakonec bylo rozhodnuto o nákupu. Sice jsme tím ztratili firmu, kde byla tato služba realizována, ale na druhou stranu bylo možné objednat úplně nový lis pro nadcházející sezónu 2021. Množství práce je již nyní tolik, že linka bude minimálně stejně vytížená, jako tomu bylo v letech předchozích. Model bude stejný, tzn. Kompletní linka traktoru s lisem a obsluhou.

Věříme, že s ohledem na plnou výbavu našeho nového lisu, budete opět spokojeni. Kladné reference máme ze všech míst, kde jsme v historii působily.

Děkujeme.

Tým HK Agro

Číst dál
Traktor z Brexitu

Traktor z Brexitu

Traktor z Brexitu.

    Koncem roku 2020 dorazil na naši firmu ještě jeden traktor John Deere z Anglie. Sice dovoz stroje nebyl zatížen novými Brexitovými pravidly, ale přesto to bylo s komplikacemi.  Mnozí z Vás mohli vidět problémy a kolony kamionů v přístavech. Stroj, jehož dodávka byla naplánována před Vánoci, dorazil až poslední den roku 2020.

    Zákazník, tentokrát z okresu Karlovy Vary, potřeboval starší stroj do živočišné výroby a tato pětka v provedení M byla ideálním řešením. Navíc čelní nakladač byl příjemným bonusem, který při manipulaci s krmením bude ideální.

   V letošním roce budeme nadále pokračovat v nákupech techniky z Anglie. Stroje, dle posledních informací nebudou zatíženy celním poplatkem. Hlavním rozdílem bude papírová byrokracie, na kterou se průběžně dle dostupných informací připravujeme.  S obchodem chceme pokračovat i s ohledem na stále stabilní a zajímavý kurz Libry vůči české koruně.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Secí stroj Pöttinger s přihnojením

Secí stroj Pöttinger s přihnojením

Secí stroj Pöttinger s přihnojením.

Koncem minulého roku se naší společnosti podařilo umístit do okresu Plzeň – sever, další secí stroj se čtyřlístkem ve znaku.  

Jedná se o šestimetrové provedení, navíc vybavené přihnojovacími botkami. Násypka secího stroje lze pohyblivou přepážkou rozdělit v různých poměrech, dle potřeby pro osiva či hnojivo.  Dvě identické výsevní jednotky upravují dávku osiva a hnojiva dle radarových impulzů z radarového senzoru umístěného v přední části stroje.  Sečka je kromě přihnojení vybavena sekcí disků pro předseťovou přípravu půdy, kterou nyní ještě osadíme smykovou čelní lištou a plnícím šnekem. Sáhli jsme po skladovém stroji, proto musíme některé komponenty doplnit. Nicméně se nejedná o žádný starý model, jelikož tato sečka je osazena inteligentní rozdělovací hlavou pro osivo, která je dle navigace schopna vypínat jednotlivé botky a tím ušetřit náklady za osivo. U všech těchto secích strojů je nyní ve výbavě boční plnící lávka pro snadnější přístup k násypce o objemu 4000 litrů. Secí botky s roztečí řádků 12,5 cm jsou vybaveny opěrnými kolečky a stěrkami se zavlačovači. Celý secí stroj lze ovládat prostřednictvím velkého barevného monitoru o velikosti 10” , popř. displejem traktoru pomocí ISOBUS připojení.

Moderní, přesné a perfektní setí , dvouletá záruka. To je technika Pottinger a my jsme rádi , že další mašina ze stáje Pöttinger skončila v našem regionu .

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Novorocenka-PF2021-501222015-14367

PF2021

Číst dál
Tip na vánoční dárek v podobě poukázky na odběr pracovních oděvů a ochranných pomůcek

Tip na vánoční dárek v podobě poukázky na odběr pracovních oděvů a ochranných pomůcek

Tip na vánoční dárek v podobě poukázky na odběr pracovních oděvů a ochranných pomůcek

V těchto dnech naši zákazníci vítají tip na vánoční dárek v podobě poukázky na nákup, kterou můžou uplatnit jak na našem e-shopu, tak i na naší kamenné prodejně v Rakovníku.

Nabízíme poukázky v hodnotě 500 Kč, 1.200 Kč a 2.000 Kč.

Již přes dva roky je v provozu obchod Pracovní oděvy HK Agro na Komenského nám. 1715. Zde si zákazníci mohou vybrat nejen pracovní oblečení a obuv, ale také ochranné pomůcky. Do této doby obchod fungoval pouze v levé části budovy, ale od listopadu se zákazníci mohou těšit na zvětšenou prodejnu i v pravé části obchodu. Zákazníci tak mají větší možnost výběru zboží. Lákadlem může být právě nová zimní kolekce, která nabízí vše od zateplených bund až po zimní boty.

Sledujte náš e-shop www.pracovniodevyhk.cz, kde naše zákazníky informujeme o aktuálních novinkách a akcích.

Tým HK Agro

Číst dál
Scroll to Top