Pluh Pöttinger nedaleko Rakovníka

Pluh Pöttinger nedaleko Rakovníka

     Vodňanský závod společnosti Pöttinger je zaměřen především na výrobu půdozpracujících strojů.  Pluhy s obchodním označením „SERVO“ se úspěšně prodávají řadu let a pro příští sezónu budou z Vodňan vyjíždět nové modelové řady „SERVO T“ . Jedná se o polonesené pluhy určené pro traktory do pětiset koní s robustním rámem , přídavnou vzpěrou a oboustranným uchycením závěsu pro přenos větších tahových sil.  Nová řada pluhů je v Čechách testována již  dva roky a od ledna 2022 jde do výroby.

     Naše společnost nyní předává poslední starší model pluhu SERVO 6,50 , jehož výroba končí. Jedná se o sedmiradličný , oboustranný pluh s hydraulickým jištěním orebních těles , vybaven kotoučovým krojidlem, zaklápěči rostlinných zbytků a světelnou rampou. Navíc je v názvu uvedeno označení „PLUS NOVA“ ,což označuje i možnost variabilního nastavení pracovního záběru orebních těles. Tento prodávaný stroj je osazen i doplňkem , který mnoho ostatních výrobců nemá. Jedná se o tzv. „Trakční válec“ , který může obsluze,  v mnohdy těžkých podmínkách,  pomoci udržet pluh v zemi. Pomocí tohoto válce využívá pluh hmotnosti traktoru ,kterou přenáší z traktoru na první orební těleso a tím nutí pluh zůstat v zemi. Tato výbava se bude letos skutečně hodit, protože letošní rok je opravdu extrémně těžký na zpracování půdy. Po letních deštích je nyní opět sucho a velmi tvrdo. Jsme rádi , že další mašina se čtyřlístkem ve znaku bude jezdit hned vedle Rakovníka.

Děkujeme za nákup právě u nás.

Tým HK Agro

Číst dál
Další stroj ze stáje firmy Pöttinger putoval novému zákazníkovi

Další stroj ze stáje firmy Pöttinger putoval novému zákazníkovi

Další stroj ze stáje firmy Pöttinger putoval novému zákazníkovi

Tentokrát jde o lis na kulaté balíky s označením „ Impress 155 V PRO“. Jedná se o lis s variabilní komorou, u kterého lze volit průměr balíku od 0,8 – 1,55 m. O ovládání lisu se stará kompaktní terminál EXPERT 75 ISOBUS, u kterého je podporováno ovládání jednou rukou pomocí bočních tlačítek, a díky sensoru okolního světla zajišťuje pohodlnou obsluhu i v pozdních hodinách. Lis je osazen většími pneumatikami o rozměrech 520/50 R17 pro lepší přepravu stroje po komunikaci. Ve výbavě nalezneme i výkyvný sběrač o šířce 2,3 m, centrální mazání, vyhazovací rampu, FLEXCUT, řezání s 32. noži s oboustranným protiostřím TWIN BLADE.

Lis byl součástí naší předváděcí a službařské linky. Využit byl pro tvorbu senáže, sena a slámy. Nyní směřuje k majiteli, který práci lisu na svých pozemcích vůbec nevyzkoušel, ale přesto se rozhodl naší mašinu pořídit. Stroj dodáváme se stále trvající zárukou, která je u značky Pöttinger 24 měsíců. Jedná se o předposlední lis, který v letošním roce předáme. Poslední stroj, lis Impress 185V Master čeká na svého zákazníka, který jej vyzvedne v říjnu.

Děkujeme za nákup u naší společnosti.

Tým HK Agro

Číst dál

Další čtyřlístky u Prahy

Další čtyřlístky u Prahy

Doprodej předváděcích strojů zachraňuje absenci nových strojů. Tak jako u většiny výrobců zemědělské techniky , tak i značka Pöttinger bojuje s pozdními dodávkami zemědělské techniky.  Abychom uspokojili poptávky zákazníků o půdozpracující stroje, museli jsem s předstihem přistoupit na prodej předváděcích mašin, který byl naplánován  až na konec letošního roku. 

    Radličkový podmítač Terria či pětimetrové disky Terradisk zůstály u zákazníků na okrese Praha-západ. Zatímco čtyřmetrová sečka  Terrasem 4C bude sloužit na Karlovarsku.  Problémy v dodávkách železa a některých elektronických komponentů se prolínají všemi odvětvími ,  včetně našeho zemědělského.  Novopečení majitelé našich předváděcích strojů však ušetřili hned dvakrát.  Předváděcí techniku vždy prodáváme za zvýhodněnou cenu a zároveň se jedná o nákupy realizované v předsezónní objednávce za nejvýhodnějších rabatových podmínek. Proto i techniku , kterou podepisujeme nyní na příští rok , nakupují zákazníci výhodněji , než v hlavní sezóně.  Již nyní realizujeme obchodní případy na příští rok, abychom zaručili včasnost dodávek.  Zároveň i my budeme v příštím roce opět pořizovat na sklad jak diskový , tak radličkový podmítač Terria , protože reklamu dělají opravdu skvělou a zákazníci , kteří vyzkoušeli, i zároveň objednali.

      Nyní nás čeká doprodej předváděcích pluhů a už se těšíme na nové modely strojů Servo , které značka Pöttinger připravila pro rok 2022. Zároveň vrcholí termín předsezónních objednávek pro pícniny na sezónu 2022 a  nás těší, že zájem neopadá.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Mulčovače Berti do zemědělství

Mulčovače Berti do zemědělství

   V minulých dnech předala naše společnost další dva svahové mulčovače, které směřovaly našim zákazníkům do okresu Praha – západ. Jednalo se  o tradiční modely s označením TA 180 a TA/P 200.

   Svahový mulčovač TA 180 nahradil Bertíka ,který již dvacet let zákazníkovi sloužil a bude i nadále používán pro některé drobné práce. Jeho nástupce , který je vybaven jako vždy , kardanem s homokinetickým kloubem a plazy má ve své výbavě prvek, který napomáhá plnému zasunutí mulčovače za traktor. Jedná se o krátkou přírubu s hřídelí , která posouvá uchycení Bertiho více za traktor a je tak možné stroj úplně schovat například v sadech ,vinicích či chmelnicích.

   Oproti tomu druhý kus s označením TA/P 200 je robustní těžké provedení s těžkými kladivy pro likvidaci i dřevní hmoty a zákazník jej hned nasadil pro úpravu polních cest.  Navíc je ve výbavě stroje i pružinové jištění , které při nárazu do překážky vychýlí stroj dozadu , tak aby nedošlo k deformaci zavěšení.

   Oba stroje mohou pracovat pod úhly +90 či -60 , za traktorem či vedle traktoru .

   Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Na kukuřice, připraveno !!!

Na kukuřice,  připraveno !!!

    Sotva se dokousaly poslední hektary polehlých a prorostlých porostů,   nastaly další přípravy sklízecí mlátičky na zrnové kukuřice.

    V minulých dnech předala naše společnost nový kukuřičný adaptér Geringhoff pro sklízecí mlátičku John Deere S690.  Jedná se o sklopný, osmiřádkový model s obchodním označením „ROTA DISK“

    Kukuřičný adaptér s technologií tří rotorů, integrovaným drtičem slámy a pevným děličem strniště. Sklízecí systém se vyznačuje nízkou spotřebou energie a intenzivním rozmělněním kukuřice. Dobrá kvalita sekání je zajištěna i při vysokých rychlostech.  Adaptér je vybaven systémem kopírování žacího válu a naváděním na řádek.  Díky sklopné variantě bude přeprava stroje mnohem snadnější a zpracování kukuřičného strniště mnohem lepší. Věříme, že ROTA DISK zpracuje mnohem lépe posklizňové zbytky a nebude nutné nasadit na všech pozemcích plošný mulčovač.

    Kromě montáže adaptéru byla provedena i přestavba sklízecí mlátičky, kde bylo nutné namontovat kukuřičné koše , zredukovat otáčky na vstupu a výstupu z kombajnu, následovala montáž některých komponentů , jako zadní nárazové desky , která zamezuje poškození drtiče na který dopadávají vymlácené palice kukuřice.

    Nyní musíme jen vyčkat na ostrý start na který se těšíme. Axiální systém výmlatu sklízecí mlátičky S je přeurčen pro sklizeň kukuřice a věříme , že s novým adaptérem bude sklizeň jedna velká radost.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Pomocník do zemědělství a stavebnictví

Pomocník do zemědělství a stavebnictví

Další , z menších strojů ,které bude naše společnost dodávat,  je malý hákový nosič české výroby od společnosti WTC Písečná. Jedná se o jednoosý hákový nosič pro agregaci s traktorem John Deere jehož nosnost 7 tun bude určena pro převoz malého bagru či smykového nakladače pro účely stavebních prací a zároveň k odvozu suti či zemědělských komodit.

     Ve standardní výbavě je nosič vybaven kloubovým hákovým mechanismem (optimální délka kontejnerů 3,9 m – rozměry „Avia“), variantně teleskopickým mechanismem (optimální délka kontejneru 3,6 – 4,3 m). Součástí standardní výbavy je automatická parkovací brzda, automatický zátěžový regulátor tlaku brzd, odpružená náprava ADR (40 km/hod), výškově stavitelné oje, jištění kontejneru a mnoho dalšího. PORTÝR 5 se vyrábí standardně s dvouhadicovými brzdami, variantně s jednohadicovými.

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Příprava půdy strojem Quivogne Primus 450

Příprava půdy strojem Quivogne Primus 450

     Letošní rok a množství srážek, které  nikdo nepředpokládal , dělají problémy nejen v dokončení letošní sklizně ,ale i v přípravě půdy pro setí řepek. Poslední deštivý týden je v půdě hodně znát, avšak nový kompaktor od společnosti Quivogne pracuje poměrně slušně. Novopečený majitel stroje, sídlící na okraji Prahy , připravil svoje pozemky již před zmiňovanými dešti. Po orbě byl pozemek ještě upraven smykem ,ale následné deště půdu značně utužily a bylo nutné pozemek opět otevřít ,aby vše proschlo. Jak je vidět z fotografií , zmiňovaný Primus 450 o záběru 4,5 m podřezal i již vzrostlý výdrol pšenice a jakmile zemina proschne , proběhne zasetí řepky secí kombinací Pöttinger Aerosem , kde rotační brány hravě zlikvidují ještě zbylé drobné hrudky.

    Kompaktomat zle dodat v různých záběrech a jednotlivé sekce lze kombinovat různými typy radliček či různými typy válců. Námi dodávaný stroj je osazen přední smykovou lištou , sekcemi šípových radliček , ,malým lištovým válcem s vysokou obvodovou rychlostí a řadou zavlačovačů pro rozhození rostlinných zbytků. Jednotlivé sekce šípových radliček jsou  kyvně uložené a každá sekce může samostatně kopírovat terén. Kompaktor pozemek rovná a zároveň podřezává plevele a díky pětiřadému uspořádání radliček drobí hroudy ,které rámem prolezou dosti problematicky.

    Děkujeme za nákup právě u n nás

Tým HK Agro

Číst dál

Žně 2021

Žně 2021

V letošním roce  předala naše společnost opět novou sklizňovou techniku a až nyní , téměř po žních uvádíme první příspěvek.

      Chtěli jsme především nejprve sami vyzkoušet , co nové modely sklízecích mlátiček John Deere dokážou a spíše zpětně zjistit , jaký přínos nové výbavy pro uživatele mají.  Mezi stroje, které naše společnost předala , patří sklízecí mlátička řady T a sklízecí mlátička řady S . Oba stroje byly dodávány s žacími lištami 9,15 m v provedení s aktivním pásem . Jedná se o typové označení  PremiumFlow II, které pro značku John Deere řadu let zhotovuje společnost Zürn.  Letošní mokrý rok a převážně ležaté porosty jednoznačně ukázali , že pokud máte nějaký aktivní prvek na žacím válu , který pomáhá vstupu materiálu do sklízecí mlátičky, máte o mnoho méně starostí s reverzováním a plynulým tokem materiálu. Zároveň mnohdy dlouhá sláma je rychleji vtahována do šikmé komory sklízecí mlátičky a je tedy možné plně využít hltnost kombajnu.  Kdo pochyboval , že T-čko nezvládne v desetitunové pšenici jezdit s lištou 9 metrů , byl na omylu. S ohledem na udržení minimálních ztrát jezdila sklízecí mlátička rychlostí 4 až 4,5 km/hod.  Motor i stroj by zvládl rychlejší sklizeň , ale obsluha především dbala důraz na ztráty a čistotu a nikam mašinu nehnala.  Čistota T-čka byla vynikající a rozdrcení posklizňových zbytků také. Model T670 , je navíc osazen systémem vyrovnávání HILLMASTER II, který automaticky vyrovnává celý stroj ve svahu.  Samostatný kompresor pro čištění mlátičky , lednička či LED pracovní osvětlení  nemohlo chybět. Navigace či přesné mapování pozemků v aplikaci Myjohndeere  ještě dopomáhá preciznímu zpracování veškerých údajů o sklizni.

     Námi dodávaný druhý model S780 je navíc vybaven systémem automatického nastavení sklízecí mlátičky, kde pomocí kamerového systému stroj sám vyhodnocuje kvalitu zrna v zásobníku , výši ztrát  a díky tomu přizpůsobuje celkové nastavení jednotlivých částí (síta, ventilátor , ot. bubnu , mezera mezi košem a bubnem atd). Tento systém funguje perfektně u sklizně řepky či pšenice a kdo si myslí , že S-ko nečistí dobře , plete se. Systém automatického nastavení kombajnu mění podmínky sklizně celý den a obsluha vidí na displeji  , jak se jednotlivá nastavení strojů mění  s měnící se vlhkostí či změnou teploty.  Co bylo ještě nové,  tak volba pneumatik . V zahraničí je známo , že legislativa nedovoluje použít na sklízecích mlátičkách široké pneumatiky. Používají se tedy úzké provedení pneumatik s velkým průměrem ,kde se styčná plocha a utužení rozkládá né příčně ,ale podélně. Letošní rok ukázal , že ani úzká guma není problém v mokrém poli a zvláště u Prahy , kde rostou v křižovatkách obrubníky a ostrůvky jako houby po dešti , není těžké s takovým velkých strojem přejet.

       Věříme , že příští žně budou zase trochu normálnější , a že stroje nebudou jezdit jen v polehlém porostu a plně se ukáže jejich denní výkonnost , která letos byla ovlivněna právě složitými sklizňovými podmínkami a počasím . Nakonec , měli jste to všichni

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Chmelový traktor 6M2021!!

Chmelový traktor 6M 2021

     Do právě začínající sklizně chmele dodává naše společnost chmelový traktor John Deere s typovým označením 6M.

    Jedná se o první M-ko s chmelovou kabinou a novou sešikmenou přední maskou.  Nové modely 6M změnily tvar z důvodu absence modelů 5R ,  jejichž výrobu firma John Deere ukončila.  Traktor 6M je nyní menší ,avšak jeho výkon může být až 120 koní. Sice se jedná o M – variantu , ale rozhodně se nedá říci , že by výbava byla nějaká chudá. Traktor disponuje odpruženou přední nápravou, automatickou převodovkou Autopowr, třemi hydraulickými okruhy, vzduchovými brzdami. Prostě vším , co potřebuje traktor pro práci ve chmelu. Klimatizovaná kabina lze osadit uhlíkovými filtry , které se v době chemické ochrany porostu opravdu hodí. Traktor disponuje i vysokou světlou výškou a vynikající hmotností.  Těžké práce například při přiorávání chmele ,či práce s podrývákem jsou pro tento traktor ideální.

     Stroj byl vysoutěžen v rámci operačních programů  plynoucí z programu rozvoje venkova již v prosinci loňského roku. Bohužel až nyní traktor doputoval . Naštěstí včas aby zasáhl do letošní sklizně.

Děkujeme za nákup právě u nás .

Tým HK Agro

Číst dál

Synkro 3030 Nova nebo rozmetadlo Bogballe

Synkro 3030 Nova nebo rozmetadlo Bogballe

      Sklizeň je na většině místech přerušena kvůli počasí a nastala příprava půdy před setím nových řepek. V minulých dnech jsme předali další radličkový podmítač Synkro s pružinovým jištěním, který nahradil starší podmítač Terrano FX . Je to již asi osmý třímetrový podmítač Synkro , ve stále stejné konfiguraci s pěchem Conoroll , krajovými plechy a osvětlením.  Jedenáct radliček v třímetrovém podmítači je vždy osazeno špicí s tvrdokovem a křídly pro mělké zpracování půdy.

     Na druhém konci okresu Praha-západ jsme předali rozmetadlo Bogballe M35W s váhovou buňkou a calibrátorem pro přesný rozhoz hnojiva v klínech. Stroj si zákazník v letošním roce vyzkoušel a nyní pořídil. Klínování  a variabilní rozhoz rozmetadla využil zákazník při házení hnojiva na strniště pro následné zorání pozemku a přípravu pro setí řepky.  Rozmetadlo je osazeno váhovými buňkami ,které sledují aktuální hmotnost naloženého materiálu. Obsluha musí pouze zadat záběr stroje, dávku hnojiva v Kg/ha a zakreslit tvar pozemku tím , že při hraničním rozhozu uloží hranice pozemku . Následné klínování a vypínání sekcí dělá stroj sám. Ovládání je velice jednoduché a nastavení rozmetadla také , dokonce snadnější než u klasických rozmetadel ,kde se musí z tabulek nastavovat hodnoty dle typu hnojiva.  Je to již několikáté rozmetadlo , které naše společnost dodala.

Nás těší ,  že strojů značky Bogballe neustále přibývá

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál
Scroll to Top