Léto 2023 HK Agro

Léto 2023 HK Agro

     Již delší dobu jsme neuvedli žádnou aktualitu o předání techniky našim zákazníkům.  V současnosti nás zaměstnávají činnosti týkající se sklízecích mlátiček , kterých bylo pro přípravu letošních žní opět více než v roce loňském a v mnoha případech došlo i k zavádění nových strojů , které byly uvedeny v předchozích článcích.

     Nyní se žňové práce z důvodu nepříznivého počasí poněkud zastavili a můžeme tedy zmínit , některé předané stroje z minulých dní.  Nelze říci , že by některý sortiment v naší firmě převažoval . Zájem byl napříč celým našim sortimentem. Mezi stroji, které mířily k zákazníkům byla pícninářská technika Pöttinger a to dobře známe žací lišty NOVA CAT v čelním i bočním provedení. Dodávky pícninářských strojů v letních měsících probíhaly především z důvodu defektů při práci. Hned dvě firmy využily našich skladových zásob, aby nahradily nabourané stroje z nedávného nasazení. Tyto defekty se objevují každý rok a letos bylo fajn , že nějaké stroje v zásobě zůstaly a mohly hned vyjet do provozu.  Neklesá ani zájem o senážní vozy. Ekonomika oproti sklízecí řezačce mluví jasně a jsme rádi, že v našem regionu bude jezdit i nový vůz TORRO Combiline 6510 s automatickým broušením nožů AUTOCUT.

     Nejsou to jen pícniny, ale i půdozpracující technika , jako  Terradisky , které prostě dělají výbornou práci v suchu. Jak je vidět na videu práce disků po hrachu, kde se pracovalo před deštěm. Disky jdou do země i v suchu a pomáhá jim podvozek složený nad strojem , který svojí hmotností přimačkává mašinu do země.  Námi předané šestimetrové disky jsou osazeny i přísevem TEGOSEM, který je nyní montován i v provedení APV na mnoho již dávno dodaných strojů Pöttinger nebo Horsch. Tyto přísevy od rakouského výrobce doplńoval náš servis na nesený podmítač SYNKRO nebo na podmítač Horsch JOKER.  

     Pozadu nezůstávala ani traktorová technika. V minulých dnech byl předán například traktor John Deere 8R nebo pásový traktor FENDT. V obou případech se jednalo o silné pomocníky , kteří již nyní promlouvají  do přípravy půdy pro setí řepky.  Do pícnin pak směřoval TOP vybavený traktor John Deere 6130R , jehož super výbavu mohli vidět zákazníci na výstavě Hadačka v Kralovicích. Pro tento stroj nám nyní dorazil i nový STARFIRE přijímač 7000 , jehož rozšířené funkce, lepší příjem signálu a rychlejší nabíhání zákazník ocenil hned první den. 

      Transportní technika Fliegl byla zmiňována již v předchozích novinkách . Avšak i v červenci byl předán další menší vůz na malou farmu nedaleko Prahy , který již plní funkce pod sklízecí mlátičkou John Deere.

       V minulých dvou měsících zobchodovala naše společnost velké množství použité techniky i z jiných zemí.  Vyzkoušeli jsme například nového dodavatele techniky z Maďarska a byli jsme překvapeni v jak pěkném stavu dva starší traktory John Deere dorazily. Protože nebyl ani problém v dokumentaci nutné pro přihlášeni k provozu na pozemních komunikacích , budeme ve spolupráci pokračovat i nadále.

Prostě pořád se něco děje a na co jsme zapomněli ,  uvedeme zase jindy.

Děkujeme našim zákazníkům za spolupráci a přejeme brzké ukončení letošních žní.

Tým HK Agro

Číst dál
HK Agro 2023 červen Fliegl

Dopravní technika Fliegl pro žňovou sezónu 2023

Zemědělství je odvětví, které stále vyžaduje inovativní řešení a moderní technologie pro zvýšení produktivity a zlepšení pracovních procesů. V rámci tohoto trendu se společnost Fliegl stala předním výrobcem zemědělských vozů s výtlačným čelem, které nabízejí zemědělcům spolehlivé řešení pro přepravu různých materiálů na farmě.

Výhody výtlačného čela: Jednou z hlavních výhod zemědělských vozů Fliegl s výtlačným čelem je jejich schopnost snadno a rychle vyprazdňovat náklad. Díky speciálnímu designu čela vozu je možné materiál vytlačit přímo z vozidla bez nutnosti vyklápění. Tato funkce je zejména užitečná při přepravě sypkých materiálů, jako jsou obilí, písek, štěrk nebo hnojivo. Další výhodou je větší přesnost a kontrola při vykládání materiálu. Díky výtlačnému čelu mohou zemědělci přesněji cílit umístění materiálu na předem určené místo.

Spolehlivost a odolnost: Fliegl je známý svou kvalitou a spolehlivostí svých produktů a zemědělské vozy s výtlačným čelem nejsou výjimkou. Vozidla jsou vyrobená z pevných a odolných materiálů, které zvládají zátěž spojenou s přepravou těžkých materiálů. To zajišťuje, že vozidlo zůstane spolehlivé i při náročných podmínkách použití.

Flexibilita a přizpůsobivost: Fliegl nabízí zemědělské vozy s výtlačným čelem v různých velikostech a konfiguracích, aby vyhověly specifickým potřebám zemědělců. Vozidla lze přizpůsobit podle požadavků ohledně nosnosti, velikosti korby a dalších parametrů. To umožňuje efektivní využití vozu při různých zemědělských operacích.

V těchto dne předáváme tyto stroje:

Gigant ASW 271 a Gigant ASW 391 jsou součástí širokého sortimentu zemědělských vozů vyráběných společností Fleigl. Tyto vozy jsou navrženy s ohledem na potřeby zemědělců a nabízejí vysokou nosnost, odolnost a přizpůsobivost.

Gigant ASW 271: Gigant ASW 271 je zemědělský vůz s výtlačným čelem, který je ideální pro přepravu sypkých materiálů na farmě. Tento vůz má nosnost až 27 tun, což umožňuje přepravu velkého objemu materiálu najednou. Díky výtlačnému čelu je vykládání materiálu snadné a efektivní. Vůz je vybaven hydraulickým systémem, který umožňuje plynulé vyprazdňování nákladu.

Gigant ASW 391: Gigant ASW 391 je ještě větším zemědělským vozem s výtlačným čelem, který nabízí ještě vyšší nosnost a větší kapacitu nákladu. Tento vůz má nosnost až 39 tun a je osazen tridemovým podvozkem s nuceným řízením přední a zadaní nápravy. V současné době bude osazen krycí plachtou české výroby.

Obě mašiny brzy promluví do letošní žňové sezóny , která se kvapem blíží a jsme rádi, že v našem regionu budou makat pomocníci od HK

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Pöttinger a pícniny

Pöttinger a pícniny

Pöttinger a pícniny  

   To přeci patří k sobě . V tomto týdnu předáme hned několik strojů pro letošní zahájení senáží. Nejedná se pouze o nové stroje z předsezónní objednávky , kterou jsme odeslali v minulém roce.

   Mezi technikou se čtyřlístkem ve znaku najdeme i malý použitý senážní vůz BOSS JUNIOR , který na našich polích příliš nejezdí . Jedná se o velmi malý ,ale ve výborném stavu , samosběrací vůz o objemu 18m3.  proč takto malý stroj? Jedná se o sklizeň travních porostů v sadech, kde je zapotřebí použít malou a úzkou techniku a proč nevyužít pomocníka od největších profesionálů.

   Dalším strojem mířícím nedaleko Kladna je čelně nesená žací lišta Pöttinger s prstovým kondicionérem, „Aplha Motion „ která doplní zadní boční lištu se čtyřlístkem ve znaku osazenou šnekem pro tvorbu středového řádku.  Kombinace bude agregována traktorem Fendt a celkový záběr šest metrů s vysokým stupněm kopírování jistě usnadní letošní seče , které tento týden vypuknou na mnoha místech regionu.

   Do pícninářských prací se brzy zapojí i oblíbený stranový shrnovač TOP 652 . Opět se jedná o osvědčený model s vlastním podvozkem o záběru 6,5 m ,vybaven čelními kopírovacími kolečky na každém rotoru , pro zajištění čistoty shrnovaného materiálu.  Stroj bude nasazen tentokrát na Rakovnicku , nedaleko naší pobočky.

Prostě Pöttinger , kam se podíváš a další stroje budou následovat .

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Předváděcí T670

Další sklízecí mlátička z řady John Deere míří k našemu zákazníkovi nedaleko naší pobočky. Společnost se rozhodla obnovit své staré sklízecí mlátičky řady Z a nahradit je novým demonstračním strojem T670, který nedávno absolvoval úspěšné předvádění na polích v Německu a nyní se přesouvá na Rakovnicko, aby brázdil tamní pole.

Tento ukázkový stroj je vybaven širokou škálou funkcí a výbavy, které ocení obsluha. Například nově sklápěné schůdky do kabiny v prémiovém provedení a kožený interiér přispívají k jeho atraktivnímu vzhledu. Stroj je také vybaven funkcí automatického nastavení mlátičky, která umožňuje přizpůsobit se sklízené plodině s ohledem na ztráty a kvalitu zrna.

Vario Lišta řady X s výsuvným dnem je snadno přestavitelná pro sklizeň řepky i klasických obilovin. Postranní aktivní děliče jsou snadno demontovatelné a obvykle se upevňují na zadní stěnu žacího válu. Stroj také disponuje funkcí HillMaster, což je charakteristická vlastnost značky John Deere, která umožňuje vyrovnávat stroj ve svahu a výrazně snižuje ztráty při práci v terénu. Kombajn je dále vybaven automatickou převodovkou PRODRIVE, LED osvětlením, LED servisními světly, kamerovým systémem a vzduchovým kompresorem pro čištění stroje a filtrů přímo na poli. Samozřejmostí je navigační systém AUTOTRACK a sledování mlátičky systémem JD link.

Kromě toho je tato sklízecí mlátička vybavena vícenožovým drtičem PRÉMIUM a rozmetadlem plev, které se postarají o efektivní likvidaci posklizňových zbytků.

Jedná se o další skvělý stroj, který jsme zařadili do naší nabídky a který rozhodně přispěje k urychlení letošní sklizně. Děkujeme za to, že jste si vybrali naši společnost.

S pozdravem,

Tým HK Agro

Číst dál

Pluhy v HK jaro 2023

Pluhy v HK jaro 2023

Pöttinger je rakouská firma, která se specializuje na výrobu zemědělských strojů, včetně pluhů. Společnost byla založena v roce 1871 a od té doby si získala pověst kvalitního výrobce zemědělských strojů. Závod ve Vodňanech nyní chrlí nové půdozpracojící stroje na letošní sezónu.

Pluhy jsou jedním z nejdůležitějších zemědělských strojů, protože jsou určeny k základnímu zpracování půdy a přípravě půdy pro zasetí. Pöttinger nabízí širokou škálu pluhů, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám zemědělců.

Pluhy Pöttinger jsou navrženy s důrazem na účinnost, spolehlivost a snadnou obsluhu. Firma se také zaměřuje na inovaci, aby zajistila, že její pluhy jsou vždy v souladu s nejnovějšími trendy v zemědělském průmyslu. Výsledkem je řada pluhů, které jsou vysoce účinné a snadno se používají.

Mezi nejpopulárnější pluhy firmy Pöttinger patří – SERVO 35 – to je pluh pro malé a střední farmy. Je velmi snadno ovladatelný a přitom vysoce účinný. Díky své konstrukci umožňuje práci v různých podmínkách. Proto i letos si bereme jeden stroj na letošní předvádění .

Zároveň tento týden dorazily dva pluhy SERVO 6000 z nichž jeden odjíždí majiteli z Rakovnicka. Stroj osazen prutovými odhrnovačkami ve VARIO provedení , osazený trakčním válcem je s touto výbavou opravdovou špičkou ve své třídě s možností agregaci s traktory o výkonu až 500 koní. Nově navržený robustní rám a připevňovací konzole dovoluje těmto pluhům i orbu mimo brázdu. Námi dodávaný osmiradličný pluh bude agregován s kolovým traktorem John Deere 8R 370.

Děkujeme za nákup právě u nás a pokud i Vy uvažujete o koupi pluhu Pöttinger, můžete využít našich předváděcích strojů k vyzkoušení v podmínkách svých zemědělských podniků.

Tým HK Agro

Číst dál

John Deere Gator TE

John Deere Gator TE

John Deere Gator TE je výkonné terénní vozidlo, které slouží jako spolehlivý pracovní nástroj v mnoha průmyslových aplikacích. Ať už se jedná o zemědělství, lesnictví nebo jiné obory, Gator TE dokáže zvládnout náročné terény a přepravovat náklad a personál všude tam, kde je to potřeba.

     Naše společnost bude tohoto pomocníka v příštích dnech předávat. Stroj bude nápomocen při sběru vajec na jedné farmě nedaleko Prahy. Proč elektrická varianta? Nejedná se o nějaké ekologické přesvědčení ,ale především o to , aby při pohybu mezi nosnicemi nebyla zvířata vystavována hluku a byla v klidu .

    Elektrický Gator je vybaven kabinou se dveřmi pro práci v nepříznivém počasí a dvěma sedadly. Změna směru jízdy se řečí pouze aktivací tlačítka pod volantem. Mezi dalšími prvky výbavy patři světlomety , stěrač předního okna , ukazatel stavu nabití akumulátorů , které jsou uloženy spolu s elektromotorem pod sklopnou korbičkou. Na tu budeme ještě montovat plachtu . Za Gatora je možně ještě připojit vozík na kouli k50 s celkovou hmotností 500 Kg.

    Stroj je zároveň homologován na provoz na pozemních komunikacích a je tedy možné jej využít i v běžném provozu.

Těší nás , že i tyto speciální stroje dokážeme dodat .

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Zimní dodávky strojů 2023

Zimní dodávky strojů 2023

  Každoročně jsou zimní měsíce ve znamení hledání techniky pro jarní nasazení techniky .  Stejně začal i rok 2023. Velkým rozdílem je ale množství strojů a okolnosti nás mnohdy nutí , směřovat naše kroky daleko za hranice ČR. V posledních týdnech jsme  procestovali tisíce kilometrů , kvůli hledání nejrůznější techniky . Nebyla to jenom traktorová technika , ale také sklízecí mlátičky , které v letošním roce nahradí mnoho starších kombajnů řady Z, které pomalu mizí z našich polí. Hned dvě Z-ka byla odvezena na Ukrajinu ,aby byla nahrazena novějšími T-čky ze stejně zelené stáje. Je fajn , že v našem regionu budou jezdit další dva modely T670 , které jistě uspíší žně v letošním roce. Zároveň došlo na model , který se na našich polích vidí málo. Jedná se o malého pomocníka W440 , který bude nasazen nedaleko Kralup nad Vltavou.  Většinou se jedná o málo používané starší stroje s nájezdem do pětiset motohodin .  K nákupu předváděcích strojů většinou přispívá nelepšící se situace v dodávkách nových strojů.

   To samé se odehrává v traktorové technice ,kde velká část právě expedovaných traktorů je opět s velmi malým nájezdem ,za přijatelnější cenu, než je tomu u strojů nových. Takto nyní expedujeme například traktor 7310R nebo JD 6195M.

    Na základě inzerce, které se poslední dobou hodně věnujeme, zajišťujeme dodávky strojů ,které nejsou tak úplně z našeho ranku , ale mnoho firem nás již vnímá  ,že dokážeme pomoci s distribucí i jiných nedostupných strojů. Byl to například pásový traktor Fendt nebo kombinovaný lis s baličkou od firmy MF. I to bylo zajištěno , tentokrát z Holandska.

     Dopravní technika byla naopak distribuována z Rakouska. Jednalo se o stroje značky Fliegl. Dopravní technika většinou nevyžaduje žádný předprodejní servis, proto se na naší pobočce mnohdy neobjeví a většinou jede přímo až k zákazníkovi na dvůr.

     Nabídka strojů je opravdu rozšířena i díky našim obchodním partnerům ze zahraničí, kteří obvykle nabízejí široké spektrum strojů od různých výrobců a mnohdy ojetiny neinzerují  a mají je na skladě. Né jinak tomu bylo v případě dodávky jarního kombinátoru od firmy Vaderstad. I ten putuje přímo našemu dobrému zákazníkovi přímo domů. V tomto případě bude na nás dodat pouze opotřebitelné díly ,které umíme jak v originálním provedení , či v náhradě.

     Té dovezené techniky bylo opravdu hodně a ani všechnu nechci uvádět do textu, ale podívejte se sami do galerie , co všechno nyní během několika týdnů prošlo naší společností .

Děkujeme za nákup techniky právě u nás a my jdeme shánět další várku strojů, protože poptávky se jen sypou.

Tým HK Agro  

Číst dál

První stroje roku 2023

První stroje roku 2023

Všem našim zákazníkům přejeme šťastné vykročení do nového roku a těšíme se na další spolupráci v roce 2023.

   Od prvního týdne nového roku dodáváme další techniku , která bude nasazena po zimní pouze do ostrého provozu. Prvním strojem , který opustil naší pobočku byl starší traktor John Deere s označením 6120R . Jedná se  o velmi pěkně vybavené R-ko s navigací John Deere a čelním nakladačem JD , které bude pomáhat na rodinné farmě nedaleko naší pobočky.  Traktor je osazen automatickou převodovkou s ovládáním v loketní opěrce a elektronickým Joystickem pro ovládání čelního nakladače. Velký display o úhlopříčce 10“ je přehledný nejen pro nastavení stroje ,ale i pro navigaci , která se součástí spolu s přijímačem Starfire 3000.

   Dalším strojem či zařízením, které namontovali naši technici v prvních týdnech letošního roku je čelní nakladač Inter-tech v zelené barvě. Nakladač byl namontován na traktor 5R velmi pěkné výbavy a proto zákazník zvolil i  ovládání prostřednictvím elektronického Joystiku , který byl integrován do loketní opěrky s ovládáním ostatních funkcí traktoru. Ovládání nakladače tak neomezuje místo řidiče v menší 5R kabině a zároveň je ovládání přesnější.  Nakladač disponuje lopatou , paletizačními vidlemi, hroty na balíky a odpružením výložníku.

   Posledním strojem je opět speciál a sice Hardoxová vana od firmy BIGAB, která je speciálně určená pro manipulaci se sutí a komunálním materiálem . Návěs s nosností 10 tun je určen pro malý traktor o výkonu 100 koní.

Začátek roku je opět plný nový strojů a doufáme, že nabídka techniky bude i v tomto novém roce 2023. Uvidíme, co nám tento rok přinese.


Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Polonesený pluh Pöttinger řady 6000 podruhé

Polonesený pluh Pöttinger řady 6000 podruhé

      Ke konci letošního roku dorazil další pluh Pöttinger na naší pobočku. Tentokrát se jednalo o polonesený , osmiradličný model s hydraulickým jištěním orebních těles se stupňovitou změnou záběru.  Nový pomocník z Vodňan nahradí starší pluh značky Gregorie-Besson , která ukončila svojí výrobu.

      Pluh Pöttinger je vybaven trakčním válcem pro dotížení záhonového kola traktoru a jednotlivé radlice jsou hydraulickými válci jištěné proti poškození v kamenitých podmínkách. Stupňovitou změnu záběru volil zákazník z důvodu jednodušší konstrukce pluhu a menšího množství otočných čepů a prvků, které podléhají opotřebení.  Záběr první radlice je nastavován hydraulicky z kabiny. Pluh je nově koncipován pro traktory do výkonu 500 koní a jeho delší oj a závěsná hlava počítá s možností orby mimo brázdu.

      I v příštím roce bude probíhat předvádění pluhů Pöttinger v našem regionu a již nyní máme objednány stroje pro naše zákazníky. Mezi nimi je i velký osmiradličný pluh s páskovými odhrnovačkami. Stroj zákazník objednal na základě předvedení v roce letošním. .

Děkujeme za nákup právě u nás

Tým HK Agro

Číst dál

Hned tři stroje do jednoho podniku

Hned tři stroje do jednoho podniku

Technika se předává neustále a to platí hlavně ke konci kalendářního roku. Hned tři stroje v příštích dnech putují do jednoho zemědělského podniku nedaleko Prahy . Jedná se o naše předváděcí či skladové mašiny, které si už našly svoje místo mezi zákazníky HK Agro.

    Mezi dodávanou technikou nalezneme cisternu Meprozet o objemu 8 m 3 , dále pak podrývák Quivogne a polonesený pluh Pöttinger T 6000. Začneme představením posledního stroje. Jedná se o náš předváděcí pluh, který je kompletně nově navržený a je novinkou pro rok 2022. Firma Pöttinger ve Vodňanech postavila úplně nový pluh jehož , rám je dimenzován pro traktory do výkonu až 500 koní.  Pluh je v maximální výbavě , tedy v provedení Vario s nastavitelným záběrem orebních těles do 56 cm. Zároveň je hydraulicky jištěný a opatřeny trakčním válcem pro lepší dotěžování záhonového kola traktoru. Stroj bude a je agregován s traktorem John Deere 8370R. Zákazník si mohl pluh vyzkoušet a na základě jeho práce i zakoupil.

    Dalším osvědčeným pomocníkem ve zmiňovaném podniku je podrývák Quivogne s hydraulickým jištěním pracovních orgánů . Firma již jeden podrývák vlastní a především v letošních mokrých podmínkách jej velice využívá. Proto pořídily druhý , jištěný dlátový pluh s pracovní hloubkou až 50 cm.

    Místo opravy staré cisterny, koupil zákazník cisternu novou.  Ano , pokud potřebujete jednoduchou cisternu pouze pro dopravu vody k postřikovači , je značka Meprozet ideálním řešením. Cisterna o objemu 8 m3na jedné nápravě bude sloužit řadu let , než investovat nemalé finanční prostředky do opravy vývěvy a pláště staré cisterny české výroby.

Jsme rádi ,že můžeme u této dodávky být a děkujeme za projevenou důvěru

Tým HK Agro s.r.o.

Číst dál
Přejít nahoru